SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta Rafael bombası! Teklif yapıldı…

Yeni sezon öncesinde eldeki oyuncuları tutarak transferde çok para harcamamak isteyen Beşiktaş, ilk imzayı Oğuzhan'a attırmak istiyor. Yerli isimlerde ise ilk hedef Emre Akbaba ve Deniz Türüç. Bu 2 oyuncu için girişimler hızlanacak. Sağ bek konusunda da Lyon forması giyen Rafael'e teklifte bulunulduğu iddia ediliyor.

Güncellenme: 12:50, 05/06/2018
Beşiktaş’ta Rafael bombası! Teklif yapıldı…

Transfer çalışmalarını sessiz sedasız yürüten Beşiktaş, önceliği iç transfere vermiş durumda. Sözleşmesi biten Atiba’yla görüşen yönetim, Kanadalı oyuncunun olumlu tavrıyla bu transferi bitirmek üzere. Atiba Hutchinson’la önümüzdeki günlerde 1 yıllık sözleşme imzalanacak. Ancak yönetimi en çok zora sokan ise Oğuzhan Özyakup konusu. Bu sezonki düşük performansıyla takıma katkı sağlayamayan ve ilk 11’in de uzağında kalan genç futbolcunun sözleşmesi sona erdi. 25 yaşındaki futbolcu şu ana kadar sözleşme imzalamaya yanaşmadı. Tatilde olan Oğuzhan’ın menajeriyle görüşen yöneticiler, futbolcuyla da önümüzdeki günlerde bir araya gelerek bu sorunu çözmek istiyor.

Rafael için teklif yapıldığı iddia edildi

Teknik Direktör Şenol Güneş’in yönetime sunduğu raporda öncelik verdiği sağ bek ve forvet transferi için yönetim ilk hamlesini yaptı. Fransa’nın en önemli gazetelerinden L’Equipe’in haberine göre, siyah-beyazlı yönetim Lyon forması giyen Rafael için teklifte bulundu. Ancak yapılan teklif düşük bulunduğu için Lyon tarafından kabul edilmedi. 7 sezon Manchester United forması giyen 27 yaşındaki futbolcu, 3 yıldır da Lyon için ter döküyor. Beşiktaşlı yöneticilerin önümüzdeki günlerde, Fransız kulübünün kapısını tekrar çalması bekleniyor.

Milli Takım sonrası görüşülecek

Yerli transferinde listesine önemli isimleri alan Beşiktaş, önceliği Emre Akbaba ve Deniz Türüç’e veriyor. Milli Takım kampında bulunan 2 futbolcu için görüşmelerine başlayan yönetim, bu oyuncularla ilgili olarak önümüzdeki hafta süreci hızlandıracak. 9 Haziran’da başlayacak olan transfer tescil dönemi öncesinde transferlerin altyapılarını hazırlayan siyah-beyazlı yetkililer, bu 2 futbolcuya Beşiktaş forması giydirmek istiyor.