SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ali Koç’un ilk yönetici transferi İngiltere’den oldu!

Ali Koç’un ilk yönetici transferi İngiltere’den oldu!

İngiliz ekibi Sheffield United'da yöneticilik yapan iş insanı Selahattin Baki, Ali Koç'un yönetiminde yer aldı. Baki Twitter hesabından paylaşımla 4 senedir görev yaptığı Sheffield United'dan ayrılıp Fenerbahçe yönetimine katıldığını açıkladı.

Fenerbahçe’de başkanlık koltuğuna Ali Koç otururken, çiçeği burnunda başkanın ekibinde yer alan isimlerden biri de Sheffield United’da yöneticilik yapan Selahattin Baki oldu. Koç’un başkanlık seçiminden zaferle ayrılmasının ardından Fenerbahçe’ye geçen Baki, 4 yıldır İngiliz ekibinde görev yapmaktaydı.

Baki, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Ali Koç’un başkan seçilmesinin ardından Fenerbahçe yönetiminde yer aldım. Sheffield United’da 4 sene boyunca görev almak çok heyecan verici bir deneyimdi. Sheffield’a bir taraftar ve iş adamı olarak girdim ama şampiyon bir yönetici olarak veda ediyorum” sözlerini kullandı ve İngiliz ekibine bu sözlerle veda etti.

‘Her Fenerbahçeli ister…’

Geçen yıl Sporx’e Fenerbahçe hakkında açıklamalarda bulunan genç iş insanı, “Her Fenerbahçeli küçükken ya futbolcu olmak ister ya da futbolcu olamıyorsa yönetici olmak ister. Bunun dinamikleri var birincisi davet gelecek. Başkan ya da başkan adayı yönetime davet edecek. İkincisi de siz hazır mısınız? Maddi ve manevi olarak hazır olmak gerekir. Fenerbahçe yöneticiliği başka bir canavar. Benzemez burada yöneticilik yapmaya. Burada biz işimizi de yapıyoruz arka planda kalan insanlarız. Ama Türkiye’de hep ön plandasınız. Cevabım evet, ben kendi camiama hizmet vermeyi, burada elde ettiğim 4 yıllık tecrübeyi Fenerbahçe ile paylaşmayı çok isterim” demişti.

04 Haziran 2018 Ali Koç sorusuna Mircea Lucescu müdahalesi Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Rusya maçı öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Lucescu, Tunus maçında Cenk Tosun'un gördüğü kırmızı kartı değerlendirirken birlikte toplantıya katıldığı Hasan Ali Kaldırım'a Ali Koç'un Fenerbahçe'ye başkan olarak seçilmesi üzerine yöneltilen soruya müdahale etti ve kulüplerle ilgili soru sorulmamasını söyledi. İlgili Haberi Oku