SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe kongresinde Mehmet Ali Aydınlar’a yoğun tepki!

Fenerbahçe’nin eski yöneticilerinden Mehmet Ali Aydınlar, Ali Koç'un zaferle ayrıldığı Fenerbahçe kongresine yoğun tepkilerle geldi. Ülker Stadı’nda oy kullanmaya gelen üyeler Aydınlar’ı ‘Hain Aydınlar’ tezahüratıyla karşıladı.
Fenerbahçe Başkan adayı Ali Koç'un bir üyenin çocuğuyla oynarken çekilen görüntüleri ise sosyal medyanın en çok paylaşışanları arasına girdi. Koç'un Ülker Stadı'nda gerçekleştirilen başkanlık seçimi sırasında küçük çocuklarla yakından ilgilendiği görüldü.
Türk futbol tarihinin ve Fenerbahçe’nin en önemli başkanlık seçiminden Ali Koş galip çıktı. Kulüp tarihinde ilk kez statta yapılan kongrede 20 yıldır başkanlık görevini sürdüren Aziz Yıldırım'ı geride bırakan Ali Koç, Fenerbahçe'nin yeni başkanı oldu.
Fenerbahçe Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurulu'nun ikinci gününde oy verme işlemi sonrasında Ali Koç yeni başkan oldu. Sarı-lacivertlilerde kongreye rekor katılım gerçekleşti.
Ülker Stadyumu'nda gerçekleşen genel kurulda üyeler saat 10:00'da oy vermeye başladı. Saat 17:00'ye kadar devam eden oy verme işlemi sonrasında bütün sandıklar birlikte açılarak sayım işlemine geçildi.
Aziz Yıldırım, oy vermek için gelen genel kurul üyelerini alana girişte karşıladı. Ali Koç da genel kurul üyeleriyle sık sık sohbet etti. İki başkan adayı da kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen üyeleri kırmadı.
Erken saatlerde Ülker Stadı'na gelen Ali Koç oyunu kullandıktan sonra bir açıklama yaptı ve 'Bir hayal gerçekleşmek üzere, Aziz Yıldırım'a kızgın değilim o benim başkanım' dedi.
Ali Koç'a kongre üyeleri alkışlarla destek verdi. Tribünlere giden Koç, 'Tarih yazmaya hazır mısınız?' diyerek seslendi.
Bu arada Fenerbahçe'nin eski kaptanı Medipol Başakşehirli Emre Belözoğlu da Ülker Stadı'na gelerek oyunu kullandı.
Emre ile fotoğraf çektirmek isteyen sarı-lacivertliler birbirleriyle adeta yarışa girdi. İşte tarihi kongreden objektiflere yansıyanlar...