SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe başkanı Ali Koç’tan Aziz Yıldırım konuşması!

Fenerbahçe'de oy sayımı sona erdi, Ali Koç Fenerbahçe başkanı seçildi. Tarihi seçim sonrasında Ali Koç ilk açıklamalarında Aziz Yıldırım'a da yer verdi. İşte, Ali Koç'un Aziz Yıldırım hakkında söyledikler...

Güncellenme: 22:14, 03/06/2018
Fenerbahçe başkanı Ali Koç’tan Aziz Yıldırım konuşması!

Fenerbahçe’de rekor katılımın gerçekleştiği kongreden zaferle ayrılan Ali Koç yeni başkan seçildi. Fenerbahçe başkanı seçilmesinin ardından açıklamalarda bulunan Ali Koç, Aziz Yıldırım ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Aziz Yıldırım için “Kırgınlık, kızgınlık yok. Hele kin, nefret kesinlikle yok. Ne yaşandıysa yaşandı, keşke yaşanmasaydı” diyen Ali Koç “En büyük kahramanlığını da 3 Temmuz'da göstermiştir. Çünkü kendisi direkt hedef alınmıştır” şeklinde konuştu.

“AZİZ YILDIRIM OLMASAYDI BEN OLMAZDIM”

Kırgınlık, kızgınlık yok. Hele kin, nefret kesinlikle yok. Ne yaşandıysa yaşandı, keşke yaşanmasaydı. Bir sözüm de başkanımız sayın Aziz Yıldırım'a. Sayın Aziz Yıldırım olmasaydı ben burada olmazdım. Sayın Aziz Yıldırım olmasaydı Semih Özsoy burada olmazdı, bu stat olmazdı. Türkiye'deki pek çok stat olmazdı. Fitili biz ateşledik. Göreceksiniz yakın zamanda Türkiye'de müthiş basketbol salonları olacak. O olmasaydı, bizim salonumuz da olmazdı. Başkanımız Aziz Yıldırım olmasaydı amatör sporlar bu kadar gelişmezdi. Fenerbahçe girdikçe, bütün rakiplerimiz girdi. Basketbolda, kürekte, atletizmde. Hayatta herkesin artıları ve eksileri vardı. Bu bilançonun sonucunda tek bir netice vardır. Başkanımızın Fenerbahçe'ye kattığı her şeyle efsane başkan olmayı fazlasıyla hak etmiştir. Ancak en büyük kahramanlığını da 3 Temmuz'da göstermiştir. Çünkü kendisi direkt hedef alınmıştır. Bazı yönetici arkadaşlarımız, direkt hedef alınmıştır. 12 Mayıs'ta burada neler yaşadığımızı hepiniz biliyorsunuz. Resmen taraftarımıza tuzak kuruldu. Sahaya inmesi istendi. Bütün bize karşı olan güçlerin en güçlü olduğu anda, bizim en zayıf olduğumuz anda dimdik ayakta durdu. Bu işten çok darbe yedik. O zaman söylemiştim esas etkilerini 5-6 sene sonra göreceğiz diye. Sonra yorulduk, bıkkınlık geldi. Ama yorulmaya hakkımız yok. Hak ettiğimiz maddi zararlar tazmin edilene kadar hepimiz dimdik duracağız. Sanki 4 Temmuz'daymışız gibi. Aynen öyle Fener'le kimse başa çıkamaz. Aziz Yıldırım bu mücadelenin liderliğini yapmaya devam edecektir.

Yayınlanma Tarihi:21:18,