SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe başkanı Ali Koç oldu! Ali Koç’un serveti ne kadar?

Fenerbahçe başkanlık seçimi sona erdi. Fenerbahçe başkanlık seçimlerinde Aziz Yıldırım'a karşı aday olan isim, Ali Koç Fenerbahçe başkanı oldu. 21 bin 350 üyenin katıldığı ve rekor kırıldığı Fenerbahçe Kongresi, tarihi anlara ev sahipliği yaptı. Peki, Ali Koç kimdir, Ali Koç'un serveti ve Ali Koç vaadleri...

Güncellenme: 19:45, 03/06/2018
Fenerbahçe başkanı Ali Koç oldu! Ali Koç’un serveti ne kadar?

Fenerbahçe başkanlık seçimi resmi olarak oy sayımı bitmedi ancak Ali Koç tebrikleri kabul ediyor. Fenerbahçe’nin 33. başkanı Ali Koç olarak kabul ediliyor. Büyük heyecana sahne olan seçimlerde Ali Koç büyük coşku yaşıyor. Kulübe maddi yardımda bulunacağını da açıklayan Ali Koç ne kadar para verecek? İşte, Ali Koç vaatleri, Ali Koç serveti ve Ali Koç hakkında merak edilenler…

ALİ KOÇ'UN SERVETİ NE KADAR?

Ali Koç, Forbes'ın 2017 yılında hazırladığı ”En zengin 100 Türk” listesinde 50. sırada yer almaktadır.

Bu listede Ali Koç'un serveti 700 milyon dolar olarak gösterilmiştir.

ALİ KOÇ KULÜBE NE KADAR PARA VERECEK?

Fenerbahçe Kulübü'ne mali yardımda bulunacağının da sözünü veren Ali Koç, kulübe ne kadar para verecek? Ali Koç, kongrenin ilk gününde yapılan konuşmalarda Aziz Yıldırım'ın “Kazanırsam kulübe 150 milyon TL vereceğim” şeklindeki sözünün ardından “Bir fazlasını” vaadinde bulunmuştu.

ALİ KOÇ KİMDİR?

Ali Koç, 2 Nisan 1967 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Londra’da Harrow School’dan mezun oldu. Rice University’den diplomasını aldı. Harvard University’de yüksek lisans yaptı. ABD’de çeşitli kuruluşlarda çalıştı ve Koç Holding yönetim kurulu üyesi kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanı oldu. Ali Koç, Nevbahar Koç ile evli ve 2 çocuğu bulunmakta.

Ali Koç Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski yöneticisidir. Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesidir ve 1907 Fenerbahçe Derneği’nin başkanlığını yapmaktadır. 30 Mayıs 2015 tarihindeki Fenerbahçe Spor Kulübü olağan kongresinde bir sonraki kongrede başkan adayı olacağını açıklamıştır.

22 Şubat 2016 tarihinde Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekilliğine getirilmiştir.

Ali Koç aynı zamanda Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu üyelerindendir. Ali Koç, Forbes Türkiye’nin 2017’de hazırladığı “En Zengin 100 Türk” listesinde 700 milyon dolarlık servetiyle 50. sırada yer almaktadır.

Yayınlanma Tarihi:19:27,