SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Koç kimdir? Ali Koç kaç yaşında?

Fenerbahçe başkanlık seçiminde Aziz Yıldırım'ın rakibi olan Ali Koç seçimi öncesinde en çok merak edilen isimlerin başında geliyor. Peki Ali Koç kimdir? Ali Koç Fenerbahçe yönetim listesinde kimler var? Ali Koç kaç yaşında?

Güncellenme: 18:25, 03/06/2018
Ali Koç kimdir? Ali Koç kaç yaşında?

Fenerbahçe başkanlık seçimlerinde 21.350 kişi oy kullandı. İki adayın yarıştığı seçimlerde Aziz Yıldırım ve Ali Koç aday olarak yer alıyor. Rekor katılımın gerçekleştirildiği seçimlerde taraftar Ali Koç kimdir, Ali Koç'un yönetim listesinde kimler var, merak ediyor. Ali Koç'un yönetim kurulu listesi, Ali Koç kaç yaşında ve Ali Koç hakkında merak edilenler…

ALİ KOÇ KİMDİR? ALİ KOÇ KAÇ YAŞINDA?

Ali Koç, 2 Nisan 1967 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Londra’da Harrow School’dan mezun oldu. Rice University’den diplomasını aldı. Harvard University’de yüksek lisans yaptı. ABD’de çeşitli kuruluşlarda çalıştı ve Koç Holding yönetim kurulu üyesi kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanı oldu. Ali Koç, Nevbahar Koç ile evli ve 2 çocuğu bulunmakta.

Ali Koç Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski yöneticisidir. Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesidir ve 1907 Fenerbahçe Derneği’nin başkanlığını yapmaktadır. 30 Mayıs 2015 tarihindeki Fenerbahçe Spor Kulübü olağan kongresinde bir sonraki kongrede başkan adayı olacağını açıklamıştır.

22 Şubat 2016 tarihinde Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekilliğine getirilmiştir.

Ali Koç aynı zamanda Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu üyelerindendir. Ali Koç, Forbes Türkiye’nin 2017’de hazırladığı “En Zengin 100 Türk” listesinde 700 milyon dolarlık servetiyle 50. sırada yer almaktadır.

ALİ KOÇ’UN YÖNETİM LİSTESİ

Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin,Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komşuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan

Yayınlanma Tarihi:17:53,