SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe kongresinde gerginlik! Zeki İzci ve İlhan Ekşioğlu arasında gerilim

Fenerbahçe'de Seçimli Olağan Genel Kurul toplantısı gergin başladı. İlk konuşmacı Suat Müftüoğlu'nun sözlerine, üyeler tepki gösterdi. Suat Müftüoğlu tepkilerin dinmemesi üzerine konuşmasını tamamlamadan kürsüden ayrıldı. Tribünlerde oturan Genel Kurul üyeleri arasında da gerginlik yaşandığı gözlendi.

Fenerbahçe Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurulu gergin başladı. İlk konuşmacı olarak kürsüye gelen Suat Müftüoğlu, konuşması sırasında tribünde bulunan üyeler tarafından tepki gördü.
Suat Müftüoğlu'nun konuşması sırasında tribünlerde oturan Fenerbahçe Genel Kurul üyeleri arasında tartışmalar yaşandığı gözlendi. Suat Müftüoğlu'nun "Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu Ali Koç önlemiş. Böyle bir şey olabilir mi? Sahaya top oynamak için Ali Koç mu çıktı? Sayın başkanımız bunun cevabını verecektir mutlaka" demesi üzerine gerginlik tırmandı.
Daha sonra Suat Müftüoğlu, gelen tepkiler üzerine konuşma hakkı süresi dolmamasına rağmen kürsüden indi.
İkinci konuşmacı Haluk Burcuoğlu, “2 ay öncesine dönelim. Yıllardır kendi oyuncusuna bu denli küfür eden güruh gördünüz mü?” dedikten sonra büyük tepkiyle karşılaştı.
Tribündeki üyelerin bazıları “Taraftara kimse güruh diyemez” şeklinde tezahüratta bulundu.
Stadın yanındaki Kenan Evren Lisesi'nde TEOG sınavı yapılması nedeniyle tribündeki üylerin tezahürat yapmaması için sık sık uyarılarda bulunuldu.
Gerginliğin ardından kürsüye gelen Divan Başkanı Vefa Küçük, "Burada kim ne isterse konuşma hakkına sahip. Hakaret etmemek ve rencide etmemek şartıyla konuşurlar. Ama Fenerbahçe sevgisi ve saygısı düşünülerek bunların yapılması lazım. Lütfen konuşmacıya oturduğunuz yerden müdahale etmeyin" ifadelerini kullandı.
Yaşananların ardından konuşmaların 5 dakika ile sınırlandırılması kararı alındı.
Bu arada Ali Koç'u destekleyen üyeler Fenerium alt tribününde sağ tarafta yer alırken, Aziz Yıldırım sempatizanlarının ise Fenerium alt tribünü orta kısmında oturdukları görüldü.
Fenerbahçe'nin Ülker Stadı'nda gerçekleşen kongresinde yine gerginlik hat safhaya çıktı. Zeki İzci'nin konuşmasının ardından tribünlerde karşılıklı gerginlik yaşanırken, yönetici Ali Cenk Başak, Zeki İzci'nin üzerine yürüdü.
Fenerbahçe'nin beklenen seçimli olağan genel kurulu bugün yapılan konuşmalarla başlarken, sık sık tribünler arasında gerginlik yaşandı. Genel Kurul Üyesi Zeki İzci, yaptığı konuşmada Aziz Yıldırım'ı eleştirirken, "Başkanım artık emeklilik vaktiniz geldi" ifadelerini kullandı.
İzci'nin konuşmasının ardından tribünlerden büyük tepki gelirken, kürsünün önüne gelen bir grup Zeki İzci'nin önünü kesti. Bu sırada Yönetim Kurulu masasında oturan yönetici Ali Cenk Başak, oturduğu yerden gelerek İzci'nin üzerine yürüdü.
Görevliler Zeki İzci'yi buradan uzaklaştırırken Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük yerinden kalkarak duruma müdahale etti.
"Burayı ben yönetiyorum. Kimsenin tarafında değilim" diyerek uyarıda bulunan Vefa Küçük, saha içindekilere de seslenerek, soyunma odalarına yönelen koridordan içeriye gitmelerini istedi.
İşte tarihi kongreden çok özel kareler...