SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cenk Tosun’un çıldırdığı anlar! Bir anda tribünlere dönüp…

Türkiye ile Tunus arasında oynanan özel karşılaşmada Cenk Tosun, ailesine tepki gösterilmesi sonrası bir anda tribünler ile tartışmaya girdi. Sinirlerine hakim olamayan Cenk Tosun, hakemden kırmızı kart gördü. Cenk Tosun, karşılaşmanın ardından o anda yaşadıklarını anlattı.

Güncellenme: 09:13, 02/06/2018
Cenk Tosun’un çıldırdığı anlar! Bir anda tribünlere dönüp…

Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası’na hazırlanan Tunus, Türkiye A Milli Futbol Takımı ile İsviçre’de özel maçta karşı karşıya geldi. Cenevre Stadı’nda oynanan karşılaşmada Cenk Tosun, kendisine yapılan penaltıdan attığı golle Türkiye’yi 1-0 öne geçirdi. Tunus iki dakika sonra eşitliği sağlarken, 60. dakikada hiç beklenmedik bir olay yaşandı. Cenk Tosun, karşılaşma oynanırken bir anda tribünlere giderek sert bir şekilde konuşmaya başladı. Maçı tribünden izleyen Cenk Tosun’un babası ve ailesine hakaret edildiğini düşünmesi üzerine yıldız futbolcunun sinirlendiği öğrenildi.

İLGİLİ HABER Türkiye Tunus maçında skandal! Son düdük... Türkiye Tunus maçında skandal! Son düdük...

Cenk Tosun’un yaşadığı olay ile ilgili maç sonrası açıklama yapan Ali Dürüst “Cenk Tosun’un babası tribündeydi. Arkadan bir meşale atılmış. Daha sonra Cenk Tosun’un babasının önünde bulunan bir taraftar daha meşale atmak istemiş. Cenk Tosun’un babası da meşale atmak isteyen taraftarı uyararak bunun doğru olmadığını söylemiş. Babasının bir taraftar ile tartıştığını gören Cenk Tosun, durumu yanlış anlamış. Kendisi de çok üzgün kırmızı kart görmekten” dedi.

CENK TOSUN’DAN ÖZÜR

Karşılaşmanın ardından konuşan Cenk Tosun ise “Takım arkadaşlarım ve Türk halkından özür dilerim. Her şeyden önce biz insanız. Maç esansında çok çirkin bir görüntü gördüm ve dayanamadım. Aile bir numarada geliyor her zaman. Yapmamam gerekiyordu…” şeklinde konuştu. Cenk Tosun, maç sonrası hakem odasına giderek Fedayi San’dan özür diledi.

İLGİLİ HABER Everton`da Türkiye şaşkınlığı! Sponsorluk görüşmeleri başladı... Everton`da Türkiye şaşkınlığı! Sponsorluk görüşmeleri başladı...

Taraftarlara dönerek sözlü kavga eden Cenk Tosun, Türkiye’yi destekleyen seyircilerin de bulunduğu tribünleri göstererek bir grubu işaret etti. Sinirlerine bir türlü hakim olamayan Cenk Tosun, tribünlere iyice yaklaşarak sert tepkide bulundu. Karşılaşmanın hakemi, Cenk Tosun’un bu hareketleri sonrası golcü futbolcuya kırmızı kart gösterdi. Cenk Tosun’un maçı tribünden izleyen babasının taraftar ile yaşadığı olayı yanlış anlamasından dolayı kaynaklandığı öğrenildi.

İLGİLİ HABER Everton, Cenk Tosun`un yeni hocasını açıkladı! Everton, Cenk Tosun`un yeni hocasını açıkladı!

Oldukça sinirli olduğu gözlenen Cenk Tosun, oyundan çıkarken de yine tribünleri tepki gösterirken, güvelik görevlileri olaya müdahale etti.