SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BBC açıkladı! Abramovich reddedilmedi, vize başvurusunu geri çekti…

Chelsea'nin Rus sahibi Roman Abramovich, Birleşik Krallık vizesi verilmediği haberleriyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Güncellenme: 10:10, 02/06/2018
BBC açıkladı! Abramovich reddedilmedi, vize başvurusunu geri çekti…

BBC’nin Abramovich’in yakın çevresine dayandırdığı habere göre yatırımcı vizesinin süresinin uzatılması için başvuru yapan Rus milyonerin başvurusunun reddedilmedi, aksine Abramovich’in başvurusunu geri çekti.

51 yaşındaki Rus iş adamı Chelsea’nin yeni stat projesini askıya almıştı. Bu haberin ardından Abramovich’in bu kararın ardında yatırımcı vizesinin süresinin uzatılmamasının yattığı iddia edilmişti.

Bu olayın arkasından İsrail, Abramovich’e yatırımcı vizesi verdiğin iduyurmuştu.

Londra ile Moskova arasında tansiyonun artmasına neden olan bu vize meselesi, eski Rus ajan Sergei Skripal’ın Salisbury’de zehirlenmesi olayıyla başlamıştı.

BBC’nin haberine göre Abramovich’in vizesi 3 hafta önce doldu. 2015’te değişen yatırımcı vizesi koşullarına göre artık başvuran kişinin servetinin kaynağının nereden geldiğini belgelendirmesi gerekiyor.

İngiliz basınında yer alan diğer haberlere göre ise Abramovich, İngiltere’den tamamen çekilip Chelsea’yi de satmayı planlıyor.

Petrol ve gaz işinden 1990’lı yıllarda kazandığı parayla zengin olan Abramovich, 2003’ten bu yana Chelsea’yi kontrol ediyor.

İLGİLİ HABER Chelsea, yeni stat projesini askıya aldı Chelsea, yeni stat projesini askıya aldı