SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman? FB kongresi hangi gün?

Fenerbahçe başkanlık seçimi için artık kısa bir süre kaldı. Sadece Fenerbahçe taraftarı tarafından değil tüm futbol severlerin sonucunu merakla beklediği seçimde Aziz Yıldırım ve Ali Koç Fenerbahçe başkanı olmak için yarışacak. Peki Fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman? Seçimde kaç kişi oy kullanacak? Fenerbahçe başkan seçimi hakkında merak edilen her şey haberimizin içerisinde...

Güncellenme: 09:33, 01/06/2018
Fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman? FB kongresi hangi gün?

Uzun süredir Fenerbahçe ilk gündeminde yer alan başkanlık seçimine artık saatler kaldı. 1998 yılında beri kulübün başkanlığını yapan Aziz Yıldırım ile geçmişte yöneticilik görevi almış olan Ali Koç, başkanlık koltuğu için yarışacak. Peki, Fenerbahçe başkan seçimi ne zaman? İşte Fenerbahçe başkanlık seçimi tarihi ve diğer bilgiler…

FENERBAHÇE’DE BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

Fenerbahçe Kulübünün seçimli olağan genel kurul toplantısı 2-3 Haziran’da Ülker Stadı’nda yapılacak.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamaya göre, genel kurul, 2-3 Haziran’da aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın toplanacak. Genel kurulda ilk gün 10.30’da başlayacak ve yönetim kurulu ile denetim kurulu faaliyet raporları okunacak. Başkanlık seçiminin yapılacağı ikinci gün ise oy verme işlemi saat 10.00’da başlayacak ve 17.00’ye kadar sürecek.

FENERBAHÇE BAŞKANLIK SEÇİMİNDE KAÇ KİŞİ OY KULLANACAK?

Fenerbahçe Kulübünün haziran ayında yapılacak seçimli kongresinde 25 bin 650 kişi oy kullanabilecek. Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sarı-lacivertli kulübün kongresinde oy kullanabilmek için 25 bin 650 üyenin aidatlarını zamanında yatırdığını söyledi.

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Küçük, “31 Mart'a kadar aidatlarını yatıran 25 bin 650 kişi kongrede oy verebilecek. Tahminim 23 bin civarı bir katılım olması yönünde.” ifadelerini kullandı.

Sarı-lacivertli kulübün 3 Haziran'daki seçiminde oy kullanabilmek adına üye aidatlarının yatırılması için süre, 31 Mart Cumartesi günü sona ermişti.

Yayınlanma Tarihi:09:13,