SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre Belözoğlu’ndan Aziz Yıldırım’a yönetim yanıtı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın, "Emre Belözoğlu sözleşmesini uzatmasaydı yönetime alırdım" açıklamasına Medipol Başakşehir'in kaptanından yanıt geldi.

Güncellenme: 09:59, 01/06/2018
Emre Belözoğlu’ndan Aziz Yıldırım’a yönetim yanıtı

Medipol Başakşehir’in tecrübeli futbolcusu ve kaptanı Emre Belözoğlu, Aziz Yıldırım'ın geçtiğimiz günlerde kendisi hakkındaki açıklamalarına yanıt verdi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım katıldığı bir televizyon programında, “Emre’yi [Belözoğlu] aradım, telefonu çaldı ve açılmadı. Sonra duydum ki, sözleşmesini 1 yıl uzatmış. Uzatmasaydı, yönetime alacaktım. Başka eski futbolcuları da yönetimime alabilirim.” dedi.

Konu üzerine Fanatik Gazetesi’ne açıklama yapan tecrübeli futbolcu, “Başkan Aziz Yıldırım'ın beni yönetimine almayı düşünmesi gurur verici. Gerçekten onur duydum. Başakşehir ile sözleşmemi 1 yıl daha uzattım. Daha sonra tabii ki Fenerbahçe Kulübü'ne hizmet etmek istiyorum. Bu yönetici olarak da, sportif direktör olarak da olabilir” ifadelerini kullandı. İLGİLİ HABER İddaa`dan kulüplere 88 milyon lira! En çok kazanan... İddaa`dan kulüplere 88 milyon lira! En çok kazanan...

Emre Belözoğlu, Fenerbahçe kongre üyesi olduğunu hatırlatarak, “Pazar günü ben de gidip oyumu kullanacağım. Kongre üyelerimiz kimi takdir ederse, o aday başkan seçilecektir. Fenerbahçe için hayırlısının olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe’den ayrılışıyla ilgili de konuşan Yıldırım, “Sportif direktörlüğe o dönem Terraneo’yu getirince Emre’yle ilgili konuştuk. ‘Emre kalsın’ diye Terraneo’ya deklare ettik. Hocayla konuşalım dedik, kalmasını istiyoruz. 1907 Derneği’nde bir toplantı yaptılar. Inter’deyken aralarında sorun varmış, o sorundan dolayı emrivaki yaptı. Biz de bir şey yapamadık, gitmeseydi iyiydi, öyle davrandı. Göreve getirdik diye, hep karışmayın diyorsunuz. Biz de karışmadık” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Flaş iddia! Fenerbahçe`de Acıbadem ile olan sponsorluk anlaşması feshedildi... Flaş iddia! Fenerbahçe`de Acıbadem ile olan sponsorluk anlaşması feshedildi...