SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aziz Yıldırım’dan çok çarpıcı Alex de Souza açıklaması

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, hafta sonu sarı lacivertli kulüpte yapılacak başkanlık seçimi öncesinde çok önemli açıklamalar yapmaya devam ediyor. Yıldırım'ın şimdiki gündemi ise eski kaptan Alex de Souza...

Güncellenme: 15:29, 01/06/2018
Aziz Yıldırım’dan çok çarpıcı Alex de Souza açıklaması

Spor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe’de hafta sonu yapılacak başkan seçimi öncesinde mevcut başkan Aziz Yıldırım’dan kafaları karıştıran Alex de Souza açıklaması geldi.

Sporx’e özel röportaj veren Yıldırım, Alex de Souza’nın duygularının sömürüldüğünü iddia ederken, “Birileri onu bilerek veya bilmeyerek kullanıyor da olabilir. Alex veya bir başkası, bu camianın bir değeridir. Alex’i seçim malzemesi ben yapmadım, ortada da bırakmadım daha sonrasında” ifadelerini kullandı.

Alex de Souza’nın Fenerbahçe için çalışabileceğini dile getiren Yıldırım, “Biz futbolcularımızla baba oğul gibiyizdir. Alex bugün Brezilya’da, yarın bir bakmışsınız bizim için futbolcu izliyor. Mesele bu değil, mesele bunu kullanıp taraftarın duygularını sömürmek” şeklinde konuştu. İLGİLİ HABER Emre Belözoğlu`ndan Aziz Yıldırım`a yönetim yanıtı Emre Belözoğlu`ndan Aziz Yıldırım`a yönetim yanıtı

2012 yılında teknik direktör Aykut Kocaman ile sorunlar yaşadığı için Fenerbahçe ile ilişiği kesilen Brezilyalı futbolcu Alex de Souza, başkan Aziz Yıldırım tarafından da çok sert eleştirilere maruz kalmıştı.

Brezilyalı futbolcu daha önce yaptığı açıklamada söz verilen primlerin ödenmediğini dile getirmiş, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ise resmi siteden yaptığı açıklama ile ödenen primlere ait faturaları yayınlamıştı.

Yıldırım “Alex gibi parayı çok seven bir oyuncu 100 dolar alacağını almak için bile 100 takla atar” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABER Aziz Yıldırım`ın 13. kongre heyecanı! 20 yılda 97 yönetici Aziz Yıldırım`ın 13. kongre heyecanı! 20 yılda 97 yönetici