SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Paolo Guerrero, Dünya Kupası’nda oynayabilecek!

Aldığı 14 aylık men cezası İsviçre Federal Mahkemesi tarafından dondurulan Perulu futbolcu Guerrero, Dünya Kupası'nda forma giyebilecek

Güncellenme: 16:32, 31/05/2018
Paolo Guerrero, Dünya Kupası’nda oynayabilecek!

İsviçre Federal Mahkemesi, futboldan 14 ay men edilen Perulu oyuncu Paolo Guerrero’nun cezasını dondurarak FIFA Dünya Kupası’nda oynayabilmesine izin verdi.

Mahkemeden yapılan açıklamada, yasaklı madde kullandığı gerekçesiyle futboldan 14 ay men edilen 34 yaşındaki futbolcu hakkındaki ara kararın verildiği belirtildi. Men cezası geçici olarak dondurulan Paolo Guerrero, kadroya seçilmesi halinde Dünya Kupası’nda forma giyebilecek. Perulu milli futbolcunun men cezasına ilişkin nihai karar ise daha sonra verilecek.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) alınan son karara itiraz etmeyeceğini duyurdu. FIFA, Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri’ndeki Arjantin maçı sonrasında yapılan doping testinde kokain kullandığı tespit edilen Paolo Guerrero’ya, futboldan 1 yıl men cezası vermiş, daha sonra süreyi 6 aya indirmişti.

Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) ise süreyi az bularak CAS’a başvurmuş ve Perulu oyuncunun cezası bu kez 14 aya çıkarılmıştı.

İLGİLİ HABER Böyle fair play görülmedi! Rakipleri oynasın diye imza topladılar... Böyle fair play görülmedi! Rakipleri oynasın diye imza topladılar...