SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mircea Lucescu: ‘Amacım başarılı olmak’

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Tunus maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Lucescu, "Kalbi Milli Takım için atan futbolcu istiyorum. 2024 Avrupa Şampiyonası'nı öngörerek takımı gençleştirme eğilimine gittim" dedi. Lucescu, Euro 2020'ye katılacaklarına inandıklarını da ifade ederken başarılı olmak istediğini söyledi.

Güncellenme: 19:48, 31/05/2018
Mircea Lucescu: ‘Amacım başarılı olmak’

Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, “2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılacağımıza inanmasam burada olmazdım. Bu sorumluğu aldım amacım da başarılı olmak” dedi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, İsviçre’nin Cenevre kentinde yarın oynanacak Türkiye – Tunus hazırlık maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında, “Kalbi Milli Takım için atan futbolcu istiyorum. 2024 Avrupa Şampiyonası’nı öngörerek takımı gençleştirme eğilimine gittim. Futbolcular 6 yıl sonra arkalarında çok maç yapmış olarak güzel oyunlar çıkaracaklar” ifadelerini kullandı.

“Zor bir dönemden geçiyoruz”

Milli takımın zor bir dönemden geçtiğini ifade eden Lucescu, “Zor bir dönemde takımın başına geçtim, nesil değiştirmemiz ve tekrar inşa etmemiz lazım, fikirlerin ve sistemin değişmesi gibi. Şimdi çok güzel bir oyuncu grubum var. Hala hatalar yapıyoruz ama bunları azaltacaklar. Ben onlara güveniyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“İyi bir ekibe karşı oynayacağız”

Lucescu, Tunus maçı hakkında ise şunları kaydetti: “Yarın iyi bir ekibe karşı oynayacağız. Asya ve Afrika ekipleri eskisi gibi değil. Tunus’un 13 oyuncusu Avrupa’da oynuyor. İyi bir hazırlık dönemi geçirdiler ve 8 maçta yenilmediler, 5 galibiyet ile 3 beraberlik aldılar.” İLGİLİ HABER Kaan Ayhan 2021 yılına kadar Fortuna Düsseldorf`ta Kaan Ayhan 2021 yılına kadar Fortuna Düsseldorf`ta

Kaan Ayhan: “Her turnuvaya katılan bir ülke olmak istiyoruz”

Milli futbolcu Kaan Ayhan, takımın genç oyunculardan oluştuğunu ve iyi bir atmosferde çalıştıklarını dile getirdi. Kaan Ayhan, “Yeni bir hocayla farklı bir Türkiye göstermek istiyoruz, her turnuvaya katılan bir ülke olmak istiyoruz. Önümüzdeki 2 maçta da bunun altyapısını oluşturmak ve öz güvenle gelecek maçlara hazırlanmak isiyoruz” dedi.

“Türkiye ile hedeflere ulaşma yolunu seçtim”

Bazı futbolcuların milli takımı seçmemesi ya da zorluk çıkarması hakkında Kaan, “Açıkçası sadece kendim hakkında konuşabilirim. Türkiye’yi memleketim olarak gördüğüm için tercih ettim. Türkiye ile hedeflere ulaşma yolunu seçtim. Herkesin dünyası farkı ama kendim için bunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

“Değişikliklere alışmamız lazım”

Yeni jenerasyonun birbirine alışma süreci hakkında ise milli oyuncu, “Futbolcu olarak değişikliklere alışmamız lazım. Takım içinde de yeni oyuncular geliyor. Takım olmak istiyoruz ve iyi gittiğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı. İLGİLİ HABER Serdar Gözübüyük: `Çakır o kadar çok büyük maçları yönetmiş ki...` Serdar Gözübüyük: `Çakır o kadar çok büyük maçları yönetmiş ki...`