SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Everton’da Türkiye şaşkınlığı! Sponsorluk görüşmeleri başladı…

Ocak ayında Cenk Tosun'u transfer eden Everton'da forma satışları ve sosyal medyadaki patlamanın şaşkınlığı yaşanıyor. Everton yetkilileri birkaç Türk şirketiyle sponsorluk görüşmesine başladı.

Güncellenme: 11:36, 31/05/2018
Everton’da Türkiye şaşkınlığı! Sponsorluk görüşmeleri başladı…

İngiliz Liverpool Echo’nun haberine göre Cenk Tosun, Everton’ın uluslararası profilinin bilinirliğinin artmasına inanılmaz derecede katkı yaptı.

SATIŞLARDA %2600 ARTIŞ

Cenk Tosun’un imza attığı günden bu yana forma satışlarında patlama yaşanan Everton’da; lisanslı ürün satışlarında geçen seneye göre %2600 artış kaydedildi.

TÜRK ŞİRKETLERİYLE SPONSORLUK GÖRÜŞMELERİ

Sosyal medyada oldukça aktif olan Türkler, Everton’ın sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayısı ve etkileşimlere müthiş bir artış sağladı. Bunu fırsat olarak gören Everton yetkilileri birkaç Türk şirketiyle olası sponsorlukları üzerinde görüşmeye başladı. İLGİLİ HABER UEFA resmen duyurdu! Cenk Tosun yılın golüne aday oldu... UEFA resmen duyurdu! Cenk Tosun yılın golüne aday oldu...

SOSYAL MEDYADA TÜRK AKINI

Everton Türkiye Twitter hesabı Cenk’in imza attığı günden bu yana 25.000 takipçi, 152.000 beğeni ve 1 milyon video izlenmesine ulaştı. İnstagram’da da durum aynı. En çok etkileşim alan 5 paylaşımın tamamı Cenk Tosun’la alakalı. Facebook sayfası ise Türkiye’den %25’lik beğeni artışı kaydetti.