SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Yönetimden sonra kaptan da gitti!

Yönetimden sonra kaptan da gitti!

Seçildikten dört gün sonra yönetimi istifa eden Tetiş Yapı Elazığspor’da sular durulmuyor. Takım kaptanı Mehmet Yiğit alacaklarını tahsil edemediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı feshetti.

1957 yılında kurulan Elazığspor, tarihinin en zor ekonomik darboğazlarından birini yaşıyor. Elazığspor'da 3 sezon oynayan ve kaptanlığa kadar yükselen Mehmet Yiğit, ayrılma kararı aldığı için üzgün olduğunu ifade etti. 3 sezon bordo-beyazlı formayı giydiğini hatırlatan Mehmet Yiğit, Elazığspor'dan ayrılma sebebinin ekonomik nedenlerden kaynaklanmadığını söyledi.

30 Mayıs 2018 Elazığspor`un yeni yönetimi istifa etti İlgili Haberi Oku

Bütün olumsuzluklara rağmen serbest kalma hakkını elde ettiğini ancak kongreyi beklediğini ifade eden Mehmet Yiğit, “Eski yönetimin devam etmeme kararı alması beni yine Elazığspor'dan koparmadı, bir umutla yeni yönetimi bekledim. Çünkü ben Elazığspor'u çok seviyorum. Yeni yönetimle yeni bir sayfa açabileceğimi düşündüm. Ancak yeni yönetimin 4 gün içinde istifa etmesi benim de düşüncelerimin değişmesine sebep oldu. Sonuçta bu işten ekmek kazanıyorum ve geleceğimi düşünmek zorundayım” dedi.

30 Mayıs 2018 FIFA şoku! Ege ekibi bir sezonda iki kez küme düşebilir İlgili Haberi Oku

Öte yandan Mehmet Yiğit'e Gençlerbirliği, Altay, Giresunspor, Ümraniyespor ve Adanaspor'un talip olduğu ileri sürüldü.