SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç’tan SÖZCÜ’ye özel açıklamalar!

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, sarı lacivertli kulüpte hafta sonu yapılacak kritik seçim öncesinde SÖZCÜ'ye konuştu. Öncelik olarak kulübün mali yapısını düzeltmek istediğini belirten Koç, "Seçim sürecinde adil bir rekabet olmadı" dedi.

Güncellenme: 13:33, 30/05/2018
Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç’tan SÖZCÜ’ye özel açıklamalar!

SÖZCÜ SKOR ÖZEL HABER / Fenerbahçe başkanlığı için hafta sonundaki kongrede Aziz Yıldırım ile yarışacak olan Ali Koç, önceliğinin kulübün mali yapısını düzeltmek olacağını söyledi.

SÖZCÜ'yü ziyeret ederek projelerini ve planlarını anlatan Koç, “Ben hayal vaat etmiyorum. Toz pembe bir dünya çizmiyoruz. Gerçekçi yaklaşımlarda bulunuyoruz. ‘Avrupa'da ilk 8'de olacağız' deniyor. Kolay değil. ‘Feda' demiyoruz ama yukarıya, en tepeye oynayacak kadroyu kurmak zorundayız” dedi.

Koç “Kazancımız TL, harcamalarımız döviz. Kurlar oynadığı zaman yönetimleri çok sıkıntıya sokuyor. Büyük yatırımların iyi yapılmadığını biliyorum. Yapılan en büyük yatırım futbolaysa, özkaynağımızla niye futbolcu yetiştirmiyoruz? Yeteneği keşfedip yıldızlaştırmak önemli. Yıldızların son durağı olmak değil. ‘Barcelona'dan ve Manchester City'den şunu getireceğiz' diyebilirdim. Hayal satmayı bilmiyor muyum! Bir mantalite anlatmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“DOSTUMUZ DAHA FAZLA OLACAK”

Marka değeri olarak Türkiye dışında, belli coğrafyada bilinen bir kulüp olmak istediklerini belirten Koç “Sürekli Avrupa'da olan, üstlere oynayan, kuralarda tercih edilmeyen bir takım olmak istiyoruz. Fenerbahçe kombinelerinde bekleme sırası olması lazım. Sağlıklı bir mali yapı olacak. Ardından sürdürülebilir sportif başarı gelecek. Dostu düşmanından daha fazla olan bir kulüp olacağız” dedi.

‘BEN YAPARIM OLMAZ!

Ali Koç, 3 Temmuz şike kumpası davasında Yargıtay kararından sonra maddi zararları tazmin etmek için Başkan Aziz Yıldırım'ın ‘O davaları sadece ben açarım' söylemine göndermede bulundu.

Başkan adayı “3 Temmuz, hepimizin kırmızı çizgisidir. Allah rakiplerimize bile göstermesin. Kumpasın manevi zararını tazmin zor. Maddi zararın tazmini de hepimizin görevidir. Hangi başkan, hangi yönetim olursa olsun… Burada bir tek ‘Ben yaparım' anlayışı doğru değil. 3 Temmuz ile ilgili hiç alakası olmayan yönetimsel hatalar da var. Kulüple taraftarlar arasında eksilen bağların sorumlusu 3 Temmuz mu? Tribünlerin boş olması 3 Temmuz nedeniyle mi?” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Ali Koç`tan Arsene Wenger, Aziz Yıldırım ve seçim açıklaması Ali Koç`tan Arsene Wenger, Aziz Yıldırım ve seçim açıklaması

“DEMOKRATİK ORTAM YOK”

“Bugüne kadar yaşadıklarıma baktığımız zaman demokratik açıdan adil bir rekabet olmadı. Fenerbahçe medyasında bizimle ilgili hiçbir şeyi göremezsiniz. Başkan ‘Açıklamalarım canlı yayınlanmadı' diyor. Haberi yayınlandı. Olması doğru ama eşit şartlarda olması lazım. Bir seçim ortamında başkan adaylarından birisinin esamesi okunmuyor kulüp medya araçlarında. Tesisleri kullanamadık. Üye bilgileri verilmedi. Bize verilmiyorsa onların da kullanmaması lazım. Biz niye bizim seçilmemiz gerektiğini, onlar da bizim niye seçilmememiz gerektiğini anlatmaya çalıştı. Ne yazık ki karalama kampanyasına dönüştü. Biz, eleştirileri saygı çerçevesinde yaptık. Bu karalama kampanyasının dozu ve ciddiyeti her geçen gün arttı. Bir yerde cevap vermek zorunda kaldık. Seçim gününde her şey yaşanabilir diye bekliyorum. Sandık başına 700 oy düşüyor. Seçim inanılmaz uzun sürebilir”

İLGİLİ HABER Aziz Yıldırım`dan Aykut Kocaman ve altyapı açıklaması Aziz Yıldırım`dan Aykut Kocaman ve altyapı açıklaması

“MANEVRA ALANI DAR”

Ali Koç, Finansal Fair Play nedeniyle transferde zorlanacaklarını vurgularken “İçinde bulunduğumuz durum nedeniyle çok fazla manevra alanımız yok. Transfer konusunda bir teknoloji şirketine bütün maçları incelettik. Önceliklerimizi, zaaflarımızı ve ne takviyeler yapılmasını belirledik” açıklamasını yaptı.  Amatör branşların hiçbir zaman artı geliri olmayacağını vurgulayan Koç, “Bizim önceliğimiz finansman açığını minimize edebilmek. Üstüne E-spor ve engelli sporcular şubelerini açmak istiyoruz. Üniversiteye karşı değilim. Söylediğim, bunu nasıl yapacağımız. Sabırlı davranmak ve iyi yatırım yapmak önemli” dedi.

“LİSTEDEKİ 5 HOCAYI KAPTILAR”

Fenerbahçeliler’in merak ettiği teknik direktörlük konusunda açıklamalar yapan Ali Koç, “Aykut Kocaman'ın durumuna seçimden sonra bakacağız. Devam etsek de devam etmesek de başka adaylarımız var. Taraftarların çok farklı bir futbol beklentisi bulunuyor. Biz bir hoca listesi yaptık. O listenin 5'i başka takımlara transfer oldu. Türkiye'den de bir hoca var listede. Biz şampiyonluğa oynarken hiçbir hocayla temas kurmadık. Hoca konusunda ivedilikle karar verebilmek için altyapımız hazır” dedi.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe başkan adayı Ali Koç: Fenerbahçe markası erozyona uğradı Fenerbahçe başkan adayı Ali Koç: Fenerbahçe markası erozyona uğradı

Yayınlanma Tarihi:03:01,