SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir’den TSYD Kupası için açıklama

Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir, 1999'da son kez düzenlenen TSYD Kupası'nın tekrar organize edilmesi için görüşmelere başladıklarını duyurdu.

Güncellenme: 09:50, 30/05/2018
Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir’den TSYD Kupası için açıklama

Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın katıldığı sezon başı oynanan TSYD Kupası’nın yeniden düzenlenmesi için harekete geçtiklerini açıkladı.

Son olarak 1999 yılında düzenlenen turnuva, Türk futbolunun en prestijli turnuvalarından biri olarak tarihe geçerken lig başlamadan hemen önce yapılan turnuva büyük bir ilgiyle takip ediliyordu.

Konu hakkında bir açıklama yapan Oğuz Tongsir, “TSYD’de demokratik sistem dedik, kurduk…Anadolu’da devrim dedik, gerçekleştirdik..Tesisleşme dedik, şu anda her yeri yıktık yeniden yapıyoruz. Yönetim olarak yapmadığımız kalmadı, TSYD’yi yeniden ayağa kaldırdık. Ama bitmedi. 3 yıllık yeni dönemde hedefimiz TSYD Kupasını yeniden düzenlemek. Eski günlerdeki gibi F.Bahçe, G.Saray ve Beşiktaş’ın katılacağı bu turnuvayı düzenleyebilirsek ne mutlu bize..Olur olmaz bilemem. İstemek, yarı yarıya başarmak demektir. Bakanlıkla, Federasyonla, Kulüplerle temasa başlıyoruz. HAYDİ!… HEDEF 2020 TSYD KUPASI” ifadelerini kullandı.

Ardından çok sayıda mesajla karşılaşan Tongsir, “Yanlış anlaşılmasın, daha ortada bir şey yok. Sadece start verdik” diyerek henüz ortada kesinleşen bir şey olmadığını dile getirdi.

1963-1964 sezonunda ilk kez düzenlenen bu kupayı kazanan Galatasaray, 1999-2000 sezonundaki son kupayı da kazanan takım olmuştur. 36 kez düzenlenen TSYD Kupası’nı Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe 12 kez kazanmıştır.

İLGİLİ HABER Raheem Sterling`in yeni dövmesi olay oldu! `Dünya Kupası kadrosundan çıkarılsın` Raheem Sterling`in yeni dövmesi olay oldu! `Dünya Kupası kadrosundan çıkarılsın`

Yayınlanma Tarihi:19:43,