SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Emre Mor harekatı!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, A Milli Takım'daki eski gözdesi Emre Mor'u Galatasaray’a istedi, ilk görüşmede önemli bir söz alındı.

Güncellenme: 08:53, 29/05/2018
Galatasaray’da Emre Mor harekatı!

2018-19 sezonu için Şampiyonlar Ligi’nde iddialı bir kadro hazırlığında olan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, kadro planlamasını yavaş yavaş hayata geçiriyor. Terim'in, yeni sezonda kadroda görmek istediği isimlerden biri de A Milli Takım'a kazandırdığı Emre Mor oldu.

UEFA'nın bonservis bedeli sınırlaması getirmesi beklenen G.Saray'da, Terim ‘kiralama' formülü ile kulübe bonservis yükü de getirmeden yıldızları kadroya katma hedefinde…

MENAJERİYLE İLK GÖRÜŞME…

Emre'nin kiralanması hem kontenjanın dolmaması hem de önemli bir oyuncunun kazandırılmasını isteyen Terim, talebini Başkan Cengiz ve Abdurrahim Albayrak'a iletti. Ve Galatasaray kulübü de Emre Mor'un menajeri Bektaş Demirtaş ile bir ön görüşme gerçekleştirdi. Terim faktörü de Galatasaray'ın Emre Mor'un transferinde öne geçmesini sağladı. Sezon başında Borussia Dortmund'dan Celta Vigo'ya 13 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında alınan ancak hayal kırıklığı yaratan Emre Mor'u, kiralamak için G.Saray geri sayıma geçti. Emre Mor, kariyerinde özel bir yeri olan Fatih Terim için G.Saray'a önemli bir söz verdi. Henüz geleceği hakkında kesin bir karar vermeyen Emre G.Saray kulübü ve Terim'e “Türkiye'ye gelirsem,Galatasaray önceliğim olacaktır” dedi.

Kısaca sarı kırmızılı yönetim Emre'nin Türkiye'ye gelmesi halinde adresinin sarı kırmızılı takım olacağının sözünü aldı. Galatasaray Celta'ya “ Parlatalım” diyecek. Bu sezon Celta Vigo forması ile sadece 1 gol ve 3 asistle hayal kırıklığı yaratan Emre Mor, hakkında İspanyol ekibinin de kararı bekleniyor. Celta Vigo'nun disiplinsiz hareketleri nedeniyle de kadro dışı bıraktığı Emre Mor için G.Saray, Şampiyonlar Ligi faktörünün de etkisi ile “ Bize kiralayın, Emre'nin Şampiyonlar Liginde de Galatasaray forması ile iyi bir sezon geçirmesini sağlayalım” diyerek ikna etmeyi planlıyor. G.Saray, hem genç oyuncunun hem de İspanyolların kararını beklemeye geçti.

İLGİLİ HABER Galatasaray`ın eski sportif direktörü Cenk Ergün`ün yeni adresi Galatasaray`ın eski sportif direktörü Cenk Ergün`ün yeni adresi