SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sergio Ramos için imza kampanyası!

Sergio Ramos için imza kampanyası!

Şampiyonlar Ligi finalinde Mohamed Salah'ı sakatlamasıyla gündeme oturan Sergio Ramos'un ceza alması için imza kampanyası düzenlendi.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde zafer üst üste 3. kez Real Madrid’in oldu. Unutulmaz finalde Karius’un hataları, Gareth Bale’in unutulmaz golü ve Mohamed Salah’ın dramatik sakatlığı ön plana çıktı.

Real Madrid’in istikrar oyuncusu Sergio Ramos’un Liverpool’un yıldızı Mohamed Salah’a yapmış olduğu faul çok konuşuldu. Ramos’un Mısırlı oyuncuyu kasıtlı olarak sakatladığı gerekçesiyle ceza alması için imza kampanyası başlatıldı. Real Madrid’in 3-1 kazandığı maçta Salah, Ramos’la girdiği ikili mücadele sonrasında omzundan sakatlanarak oyuna devam edememişti. Pozisyon sonrasında Ramos, futbol kamuoyunun tepkisini çekerken, ‘Mohamed Salah Abdel-Hakeem’ adlı bir kullanıcı, çeşitli istekler için kampanya organize edilen ‘change.org’ üzerinden İspanyol oyuncunun FIFA ve UEFA nezdinde cezalandırılmasını talep eden bir imza kampanyası başlattı.

28 Mayıs 2018 Karius`un yediği hatalı golde Ramos detayı Hatalarıyla Şampiyonlar Ligi finaline damga vuran Liverpool'un kalecisi Karius'un yediği golle ilgili çarpıcı bir iddia orta atıldı. Alman kalecinin ilk goldeki hatasının, 2 dakika önce yüzüne aldığı darbeden kaynaklanabileceği ifade edildi. İlgili Haberi Oku