SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Cengiz’den 3 milyon Euro’luk transfer hediyesi

Galatasaray'da 4 adaylı kongrede tarihi bir zafer elde ederek başkan seçilen Mustafa Cengiz, transfer çalışmalarına hemen başladı.

Güncellenme: 09:30, 28/05/2018
Mustafa Cengiz’den 3 milyon Euro’luk transfer hediyesi

İlerleyen günlerde teknik patron Fatih Terim’le gidecek ve kalacak isimlerle ilgili toplantı yapması beklenen Cengiz’in taraftara seçim hediyesi olarak Yuto Nagatomo’yu düşündüğü öğrenildi. Devre arasında İnter’den geldiği Sarı-Kırmızılılar’da adaptasyon sürecini çok çabuk atlatan ve formayı kapan Japon sol bek, sergilediği özverili futbolla 21. şampiyonluğun sembol isimlerinden biri olmayı başardı. İLGİLİ HABER Lucescu: `Kaybetmekten nefret eden bir ekip kurmayı hedefliyorum` Lucescu: `Kaybetmekten nefret eden bir ekip kurmayı hedefliyorum`

İTALYAN BASINI DA YAZDI

Hem saha içinde hem de saha dışında örnek bir profil sergileyen Nagatomo’nun gelecek sezon da takımda olmasını isteyen başkan Cengiz, 31 yaşındaki oyuncunun bonservisini alarak taraftarı ilk hediyeyi vermek istediği belirtildi. Ayrıca İtalyan medyası da Japon yıldızın durumuyla yakından ilgileniyor. Çizme basını, Sarı-Kırmızılı yönetimin bonservisi İnter’de bulunan Yuto Nagatomo için 3 milyon Euro’yu gözden çıkardığını ve bu transferi bitirmek için kararlı olduğunu yazdı. Japon futbolcunun da kariyerine G.Saray’da devam etmek istediği bilinirken, ilerleyen günlerde bu transferle ilgili resmi adımları atılması bekleniyor.