SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

John Benjamin Toshack Antalyaspor için geri dönüyor! Toshack kimdir?

Antalyaspor'un teknik direktör olarak John Benjamin Toshack ile prensip anlaşmasına vardığı iddia edildi. Geçmişte Beşiktaş'ı çalıştıran hoca Türkiye'ye yabancı değil. Peki John Benjamin Toshack kimdir, kaç yaşında, hangi takımları çalıştırdı?

Güncellenme: 18:49, 28/05/2018
John Benjamin Toshack Antalyaspor için geri dönüyor! Toshack kimdir?

Geçtiğimiz sezon büyük transferler ile sezonu üst sıralarda bitirmek için başlayan fakat hayal kırıklılığı yaşayan Antalyaspor, görevden ayrılan Hamza Hamzaoğlu yerine teknik direktör olarak John Benjamin Toshack ile prensip anlaşmasına vardığı iddia edildi. 90’lı yıllarda Beşiktaş ve Real Madrid gibi takımları da çalıştıran Toshack kimdir, kaç yaşında merak ediliyor. İşte John Benjamin Toshack hakkında merak edilenler…

JOHN BENJAMİN TOSHACK KİMDİR? TOSHACK KAÇ YAŞINDA HANGİ TAKIMLARI ÇALIŞTIRDI?

1949 Galler doğumlu John Benjamin Toshack, futbolculuk kariyerinde 70’li yıllarda 8 sezon Liverpool forması giymiş ve Liverpool ile özdeşleşmişti.

80’li yılların başından itibaren teknik adamlık yapan Toshack çok sayıda ülkede takım çalıştırırken özellikle La Liga’da uzun yıllar görev almış ve iki farklı dönemde Real Madrid’i çalıştırmıştı. Türkiye’de 1997-1999 yılları arasında Beşiktaş’ı da çalıştıran Toshack, 13 farklı kulüpte teknik adamlık yaptı.

69 yaşındaki Galli teknik adam John Benjamin Toshack’ın Antalyaspor ile anlaştığı yazıldı. Bir dönem Beşiktaş’ı da çalıştıran ve iki farklı dönemde Real Madrid teknik direktörü yapan John Benjamin Toshack, son dönemde Fas ve Azerbaycan gibi ülkelerde görev yapmıştı.