SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman? Tarihi FB kongresi hangi gün?

Fenerbahçe başkanlık seçim gününe artık kısa bir süre kaldı. Taraftarların merakla beklediği Fenerbahçe başkanlık seçiminde Ali Koç ve Aziz Yıldırım yarışacak. Peki Fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman?

Güncellenme: 20:33, 27/05/2018
Fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman? Tarihi FB kongresi hangi gün?

Süper Ligi Galatasaray’ın 3 puan gerisinde 2. sırada tamamlayan Fenerbahçe’de başkanlık seçimine günler kaldı. Uzun yıllardın kulübün başkanlığını yapan Aziz Yıldırım ile Ali Koç arasında yapılacak seçimli kongrede 5 bin 650 kişinin oy kullanabileceği açıklandı. Peki heyecanla beklenen Fenerbahçe başkan seçimi ne zaman yapılacak? İşte Fenerbahçe başkanlık seçimi tarihi ve diğer bilgiler…

FENERBAHÇE'DE BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

Fenerbahçe Kulübünün seçimli olağan genel kurul toplantısı 26-27 Mayıs'ta, çoğunluk sağlanamazsa 2-3 Haziran'da Ülker Stadı'nda yapılacak.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamaya göre, toplantıya katılma hakkı olan üyelerin salt çoğunluğu sağlaması halinde, 26-27 Mayıs'ta kongre Ülker Stadı Fenerium Tribünü'nde olacak. Salt çoğunluk sağlanamaması durumunda genel kurul, 2-3 Haziran'da aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın toplanacak. Genel kurulda ilk gün 10.30'da başlayacak ve yönetim kurulu ile denetim kurulu faaliyet raporları okunacak. Başkanlık seçiminin yapılacağı ikinci gün ise oy verme işlemi saat 10.00'da başlayacak ve 17.00'ye kadar sürecek.

GALATASARAY’I GÖLGEDE BIRAKTI

Bu yoğun temponun yanı sıra iki başkan adayı İstanbul’da da 10’dan fazla buluşmalar gerçekleştirdi. İki başkan adayı farklı şehirlerde buluşmalarını seçime kadar sürdürecek ve gittikleri yer sayılarını arttıracaklar. Tüm bu tablo çerçevede aynı dönemde 4 başkan adayıyla seçime gidecek Galatasaray’ı her anlamda gölgede bırakan F.Bahçe, hem katılım sayısı, hem gündeme etkisi, hem de bütün ülkeye yayılan atmosferiyle ezeli rakibini gölgede bıraktı.

Yayınlanma Tarihi:18:06,