SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cristiano Ronaldo’nun Mohammed Salah’a olay bakışı

Real Madrid'in Liverpool ile oynadığı Şampiyonlar Ligi finali öncesinde Cristiano Ronaldo'nun rakibi Mohammed Salah'a bakışı sosyal medyada gündem haline geldi.
Mücadele öncesinde çıkış tünelinde karşı karşıya gelen takımlar maça çıkmak için beklerken Portekizli yıldız, Ballon D'or'daki en büyük rakibi Mohammed Salah'a ilginç bir bakış attı.
Maça oldukça konsantre bir vaziyette olan Salah, Ronaldo'yu fark etmezken Portekizli dünya yıldızı rakibi üzerinde psikolojik baskı uygulamaya çalıştı.
Real Madrid'in yıldız futbolcusu Ronaldo, talihsiz bir şekilde sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Salah'ı ilk teselli edenler arasında yer aldı.
Sergio Ramos'un müdahalesiyle sakatlanan Salah, maçın 30. dakikasında yerini Adam Lallana'ya bıraktı.
Dünya Kupası'nı kaçırabileceği iddia edilen Mohammed Salah hakkında konuşan Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp, "Maç sonunda hastaneye gitti ve omzunun röntgeni çekildi. Dünya Kupası’nı kaçırabilir. Omzunda ciddi bir sorun var. Gerçekten inanılmaz bir durum” dedi.
Öte yandan Salah'ın sakatlığının ardından ülkesi Mısır'da büyük üzüntü yaşanırken İspanyol futbolcu Sergio Ramos'a ise büyük tepki vardı.
Tribündeki Liverpool taraftarları da top Ramos'un ayağına her geldiğinde yıldız futbolcuyu ıslıklayarak protesto etti.
Mohammed Salah bu sezon çıktığı 51 resmi maçta 44 gol atarken 16 da asist yapma başarısı gösterdi.
Ronaldo ise çıktığı 43 resmi maçta 44 gol atarken 8 de asist yaptı.