SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın değişmez isimlerinden biri olan Çağlar Söyüncü, Atletico Madrid’i takım olarak çok beğendiğini ve Diego Simeone ile çalışmaktan mutluluk duyacağını söyledi. Almanya Bundesliga’da Freiburg forması giyen Çağlar Söyüncü, İspanyol AS’a konuşan, düzenli forma giyebileceği bir takımda oynamak istediğini belirtti.

İLGİLİ HABER Çağlar Söyüncü`den Arsenal açıklaması Çağlar Söyüncü`den Arsenal açıklaması

Çağlar Söyüncü, “Benim için önemli olan, düzenli forma giyebilmek. Ben bir savunmacıyım, dolayısıyla ilk tercih değilsem her maçta oynamak için ihtiyaç olan ritmi yakalamam zor olacaktır. Premier Lig çok iyi bir lig. Yakın olduğum insanlar stilimin Premier Lig’e uygun olduğunu söylüyor, ancak ben umursamıyorum. Benim ihtiyacım olan düzenli forma giyebilmek” dedi.

“Atletico Madrid güçlü ve organize bir takım”

Atletico Madrid ve Diego Simeone’ye övgüler yağdıran Çağlar Söyüncü “La Liga maçlarını seyrediyorum. İspanya’da oynayan arkadaşlarım var. Emre Çolak, Enes Ünal ve Emre Mor gibi. Bana ligin fantastik olduğunu söylüyorlar. Atletico Madrid çok güçlü ve organize bir takım. Her zaman zirveyi hedefliyorlar. Avrupa Ligi finalinde onları yakından takip ettim. Muhteşem bir oyun çıkardılar ve kupayı kazanmayı hak ettiler” şeklinde konuştu.