SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Petra Kvitova’ya bıçaklı saldırı gerçekleştiren saldırgan yakalandı

Petra Kvitova’ya bıçaklı saldırı gerçekleştiren saldırgan yakalandı

Çek kadın tenisçi Petra Kvitova, kendisine bıçaklı saldırıyı gerçekleştiren şüphelinin yaklaşık bir buçuk yıl sonra yakalanarak gözaltına alınması nedeniyle çok mutlu olduğunu söyledi.

Mücadele edeceği Fransa Açık Tenis Turnuvası öncesi basın toplantısı düzenleyen Çek kadın tenisçi Petra Kvitova, 2016 yılında yaşadığı ve elinden yaralandığı bıçaklı saldırıyı gerçekleştiren şüphelinin yaklaşık bir buçuk senenin ardından yakalanarak göz altına alınması nedeniyle çok mutlu olduğunu belirterek, “Saldırganın gözaltına alınması harika bir haber” dedi.

54 yaşında bir erkek

Şüpheliyi gözaltına aldığı için Çekya emniyetine teşekkür eden 28 yaşındaki tenisçi, “Saldırganın gereken cezayı alarak bu hikayenin tamamen sona ermesinin ardından dünyanın en mutlu kişisi olacağım.” değerlendirmesinde bulundu. Çekya emniyeti, Kvitova’ya saldırıyı gerçekleştiren adını vermediği şüphelinin hafta içinde yakalandığını, 54 yaşında ve erkek olduğunu duyurdu.

Kariyerinde iki Wimbledon şampiyonluğu bulunan Petra Kvitova, 20 Aralık 2016’da evine giren hırsız tarafından bıçaklı saldırıya uğramış ve sol elinden yaralanmıştı. Tenisten 5 ay uzak kalan Kvitova, mayıs ayında düzenlenen grand slam turnuvası Fransa Açık ile kortlara dönebilmişti. Çek tenisçi, yeniden form tutarak dünya sıralamasında 8’inci sıraya kadar yükseldi. 25 Mayıs 2018 Bayern Münih`in yıldızı Arturo Vidal`e şok! 10 yıl hapis cezası alabilir Bayern Münih'in Şilili yıldızı Arturo Vidal'in başı, Ekim 2017'de karıştığı bir bar kavgası nedeniyle ağrıyacak gibi. Münih Cumhuriyet Savcılığı kavgayla ilgili soruşturma başlatırken Vidal'in adam yaralamaktan 6 aydan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceği ifade ediliyor. İlgili Haberi Oku