SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Okçulukta 16 yaşında Avrupa şampiyonu oldu

Antalya'da ailesinin yönlendirmesiyle okçuluk sporuna başlaşan Efe Gürkan Maraş (16), milli takıma seçilmesinden 2 hafta sonra katıldığı ilk uluslararası organizasyonda altın madalya kazandı. Avrupa Gençlik Kupası'nda birinci olan Efe Gürkan, 2020 Tokyo Olimpiyatı'na katılmayı hedeflediğini söyledi.

Güncellenme: 16:43, 22/05/2018
Okçulukta 16 yaşında Avrupa şampiyonu oldu

Efe Gürkan Maraş, ilk kez milli formayı giydiği Avrupa Gençlik Kupası’nda klasik yay yıldız erkeklerde altın madalya kazandı.

Ailesinin yönlendirmesiyle 7 yıl önce ağabeyiyle birlikte okçuluğa başlayan Efe Gürkan Maraş (16) ulusal müsabakalarda elde ettiği derecelerin ardından iki hafta önce Klasik Yay Yıldız Milli Takımı’na seçildi.

İtalya’da düzenlenen Avrupa Gençlik Kupası’nın ilk ayağında milli formayı giyen Efe Gürkan, finalde Belçikalı Senna Roos’u 6-0 yenerek altın madalyanın sahibi olmayı başardı. Efe Gürkan ile Ulaş Berkim Tümer ve Ali Aydın’dan oluşan Klasik Yay Yıldız Erkek Milli Takımı ise finalde Belçika’ya yenilerek gümüş madalya aldı.

İLGİLİ HABER Tolunay Kafkas , İngiltere Federasyon yetkilileri ile buluştu Tolunay Kafkas , İngiltere Federasyon yetkilileri ile buluştu

HEDEF OLİMPİYATLAR

Dünya Kupası 2. Ayak Yarışması için Antalya’da bulunan milli sporcu Efe Gürkan Maraş, gazetecilere yaptığı açıklamada, okçuluğa ilk olarak ağabeyiyle kendisinin başladığını, ardından anne ve babasının da bu spora ilgi duyduğunu söyledi.

Makaralı yayda yarışan ağabeyinin 2 yıl önce ABD’de düzenlenen şampiyonada dünya ikincisi olduğunu, annesi Aygül Maraş’ın ise master grubunda Türkiye üçüncülüğünün bulunduğunu aktaran Efe Gürkan, şöyle konuştu:

“Okçuluğu seviyorum. Ailece okçuluğa aşığız. Her şey olabildiğince iyi gidiyor, öyle devam etmesini de umuyoruz. Bu sene Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te yapılacak Gençlik Olimpiyatları’na hazırlanıyorum. İnşallah seçilirsem oraya gideceğim. Onun ardından 2020 Tokyo Olimpiyatları’na hazırlanmaya başlayacağım. İnşallah olimpiyatlarda yarışmayı başarırım.”

Efe Gürkan, gelecekte okçuluk antrenörü olmayı istediğini sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABER Avrupa`nın `Gol kraliçesi` Gaziantep`ten Avrupa`nın `Gol kraliçesi` Gaziantep`ten

Yayınlanma Tarihi:16:41,