SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kenan Sofuoğlu milletvekili adayı oldu

Eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Sakarya'da AKP milletvekili adayı oldu. Kenan Sofuoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine kariyerine nokta koyma kararı almıştı.

Güncellenme: 13:00, 12/11/2018
Kenan Sofuoğlu milletvekili adayı oldu

Geçtiğimiz hafta spor kariyerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine son verdiğini açıklayan Kenan Sofuoğlu, AKP’den milletvekili adayı oldu. eski milli sporcu Kenan Sofuoğlu, Sakarya’dan aday gösterildi.

İLGİLİ HABER Kenan Sofuoğlu pistlere veda etti Kenan Sofuoğlu pistlere veda etti

Dünya Supersport Şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine kariyerine nokta koyma kararı almıştı. Kenan Sofuoğlu haberi sosyal medya hesabından duyurmuştu. Kenan Sofuoğlu, 12-13 Mayıs'ta İtalya'da jübile yaparak yarış hayatına nokta koyacağını belirtmişti. 2007, 2010, 2012, 2015 ve 2016 yıllarında şampiyonluklar elde eden başarılı sporcunun yaptığı açıklama şu şekildeydi:

“Bu hafta sonu İtalya'da “JÜBİLE” yapma kararı aldık. Son zamanlarda yaşamış olduğumuz sakatlıklar, ailemin korkuları ve Cumhurbaşkanımın artık bırakmam gerektiği talimatı düşündüğümden erken bir zamanda bu kararı almamıza sebep oldu. Gözüm arkada kalmayacak çünkü Ülkemizi Dünya arenasında temsil edecek sporcular yetiştirdik, Şanlı Bayrağımızı onlara teslim ediyorum. 20 yıl önce başlayan kariyerimizde hayalim Dünya Şampiyonalarında yarışabilmekti Şükürler olsunki Rabbim bize 5 kez şampiyon olmayı nasip etti. Bu şampiyonlukları almamızda çok kişinin emeği var! Bizi bu yolda destekleyen ve Dua'larını esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunarım. Yarıştığım takım ve sevenlerim için 12-13 Mayıs İtalya'da jubile yapacağız!”

Yayınlanma Tarihi:17:01,