SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalyan hakem Lamonica giderayak Fenerbahçe’yi de yaktı!

THY Euroleague finalinde Real Madrid ile karşılaşan Fenerbahçe Doğuş, son ana kadar mücadelesini sürdürdüğü maçı 85-80 kaybetti ve şampiyonluğu İspanyol rakibine kaptırdı.
Ancak maçın hakemi Luigi Lamonica, zorlu karşılaşmanın son anlarında verdiği hatalı kararlarla maçın kaderini etkileyerek adeta Fenerbahçe Doğuş'u yaktı.
Hakemlik kariyerinin son maçına çıkan 52 yaşındaki İtalyan Lamonica, Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Obradovic ile sık sık tartışma yaşadı.
Faul kararları ve hatalı tercihleriyle Fenerbahçeli taraftarların da tepkisini toplayan Lamonica, maçın son anlarında verdiği skandal kararla maçın sonucuna doğrudan etki etti.
Skor 81-78 devam ederken maçın bitimine yaklaşık 20 saniye kala faul atışı kullanan Real Madrid'de Causeur çizgiye geldi.
Causuer iki atıştan da yararlanamadı ancak Nicola Melli'yi arkadan iten Trey Thompkins topu tipledi ve skoru 83-78 yaparak adeta maça son noktayı koydu.
Fenerbahçeli oyuncular ve teknik heyet Thompkins'in Melli'yi ittiğini ifade etse de hakemin kararı değişmedi ve Fenerbahçe Doğuş sahadan 85-80 yenik ayrıldı.
2016'da CSKA Moskova'ya finalde kaybeden Fenerbahçe Doğuş, o maçta da hakem Damir Javor'un skandal kararları sonrasında kupadan olmuştu.
Temsilcimizin aleyhine çaldığı düdüklerle sonuca etki eden Javor'un dikkat çektiği karşılaşma 83-83'lük skorla uzatmaya gitmiş ve uzatma sonunda kazanan 101-96'lık skorla CSKA Moskova olmuştu.