SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin sezonu kupasız kapatmasındaki 9 neden!

2017-2018 sezonuna büyük umutlarla giren Fenerbahçe müzesine hiçbir eklenti yapamadı. SÖZCÜ, sarı-lacivertli ekibin sezonu neden kupasız kapattığını mercek altına aldı.
1- Oyuncu kalitesi: Kadro kalitesi şampiyonluk için yarıştığı rakiplerinin gerisindeydi. Yeterli seviyede değildi. Oyunu değiştirecek futbolcu sayısı oldukça azdı.
2- Kadro geç oluştu: Ana kadroyu oluşturmakta çok geç kalındı. Sezona forvette Van Persie ve Ahmethan ile başlandı. Soldado verimli olamadı, geldiğinde sakattı. Giuilano, Janssen, İsla gibi isimler geç transfer edildi. Fernandao da sakatlığı nedeniyle takımdan uzaktı.
3- Taraftarla bütünleşme: Takım ile taraftar diyaloğu kurulamadı. Özellikle iç saha maçlarındaki tribün tepkisi, sonuçlara yansıdı. Her kötü sonuçta basketbol ve Obradovic hatırlatıldı. Kocaman da futbolcular da olumsuz etkilendi.
4- Seçim süreci: Bazı taraftar grupları takımı desteklemek yerine sürekli protestolarda bulundular. Seçim süreci tribüne olumsuz yansıdı. Taraftarlar arasındaki fikir ayrılıkları takımı da etkiledi.
5- Sakatlıklar: Mehmet Ekici, Fernandao, Janssen, Giuliano, Skrtel ve Soldado’nun sakatlıkları, düzen bozdu.
6- Bireysel hatalar: Ağırlıklı olarak iç sahada kaybedilen puanlar tepki topladı. Özellikle defans oyuncuları ve kalecilerin yaptığı bireysel hatalar, kaybedilen puanlarda önemli rol oynadı.
7- Takım içi sorunlar: Valbuena ve Ozan Tufan krizleri, takımı olumsuz etkiledi.
8- Transferler: Dirar, Giuliano, Soldado ve Valbuena dışındaki yeniler, katkı yapamadı. İsla, Neto, Eljif Elmas, Kameni, Mehmet Ekici ve Janssen gibi isimler bekleneni veremedi.
9- Golcüler geç açıldı: Ligin ilk yarısında Fernandao, Soldado (3) ve Janssen (2) üçlüsü sadece 5 gol atabildi. İkinci yarıda ise Fernandao 9, Soldado 6 ve Janssen 2 kez fileleri havalandırdı.