SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Değer biçilemeyen şampiyonluk

Bazen şampiyonluğa ulaşmak için 14 yıl beklenir, uğruna şarkılar bestelenir, bir ömür boyu da unutulmaz.

Bazen de öyle bir zamanda şampiyon olursunuz ki, maddi ve manevi bir değer biçilemez, tam da ihtiyacı olduğu dönemde. Hem de Avrupa sahnesine başrolde geri döndü Galatasaray. Camianın morale, taraftarın başarıya, kulübün saygınlığa, teknik direktörün ise “Ben imparatorum” demeye ihtiyacı olduğu zaman geldi bu şampiyonluk. Bu başarıya neden değer biçilemez? Çünkü son iki şampiyonun önünü kesti, Fenerbahçe (19) ile aradaki makası açarak farkı 2'ye çıkardı. Lig tarihimizde ilk kez sezon sonuna doğru 3 takımın birden şampiyonluk yarışına tanıklık ettik. Ancak bu şampiyonluk Galatasaray'ın anasının sütü kadar ak ve helaldir. Ligin ikinci yarısında rakiplerini ya yendi ya da 1'er puan aldı. Kimsenin üstünlük sağlamasına izin vermedi.

34 haftalık periyot kolay değildi. Hoca gitti, başkan gitti, takımın en önemli oyuncusu gitti. ‘İmparator' geri döndü, taraftarların gönlüne su serpti, “Galatasaray'ın olduğu yerde hedef vardır, başarı vardır” dedi. Yönetim-taraftar-futbol takımı birleşince neler olabileceğini gördük işte. Tebrikler Galatasaray!

Göztepe maçına bakacak olursak; elbette kıran kırana bir mücadele izleyemeyeceğimizi biliyorduk. Komik ama karşılaşma öncesi kendini büyücü, üfürükçü, müneccim zannedenler maça psikolojik etkide bulunmak istedi. Ununu elemiş, eleğini asmış Göztepe ilk yarıda 2 kez Muslera'yı yokladı, eski Fenerli Selçuk, eski Beşiktaşlı Demba Ba…… Sezon başından bu yana takımını sırtlayan Gomis kendi kazandırdığı penaltıyı kullanırken yürekler ağza gelmişti ama hem rekor kırdı hem de Galatasaray'ı şampiyon yaptı. En büyük alkış 3 kez penaltı kaçırmasına rağmen Gomis'e penaltı attıran Terim'e…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek