SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Avrupa’da iddialı ve umutlu!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılıların deplasmanda Göztepe'yi 1-0 yenip şampiyon olmasının ardından açıklamalarda bulundu. Cengiz, "Hak ettiğimiz, adil bir yarışın ardından ipi göğüsledik. Bundan dolayı çok mutluyuz. Bizimle beraber yarışan rakiplerimizi de tebrik ediyorum. İnşallah Avrupa'da bu şampiyonluğu, şampiyonluklarla taçlandıracağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Güncellenme: 23:44, 19/05/2018

Göztepe’yi deplasmanı 1-0 yenerek 21. şampiyonluğunu elde eden Galatasaray’da Başkan Mustafa Cengiz, şampiyonluğu değerlendirdi. Cengiz, “Biz sizinle soğuk bir Kayseri gününde başladık. Şimdi finale kadar geldik. Öncelikle bu şampiyonluğu tüm camiaya, bütün taraftara, bütün Galatasaraylılara armağan ediyorum. Normalde akıcı konuşurum ama şimdi kelimeleri seçmekte zorlanıyorum. 34 haftanın ardından mutlu sona ulaştık. Hak ettiğimiz, adil bir yarışın ardından ipi göğüsledik. Bundan dolayı çok mutluyuz. Bizimle beraber yarışan rakiplerimizi de tebrik ediyorum. İnşallah Avrupa’da bu şampiyonluğu, şampiyonluklarla taçlandıracağımıza inanıyorum” dedi ve Avrupa mücadelesi için de gelecek adına iddialı ve umutlu konuştu.

‘Bu şampiyonluğu seçime çevirmeyeceğim’

Mustafa Cengiz, “Türk futboluna, Galatasaray’ın bu şampiyonluğun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Önümüzde bir seçim var. Ben bu şampiyonluğu seçime çevirmek istemiyorum. Ben Galatasaray taraftarıyım. Ateşli bir taraftarım. Başkan olarak şampiyonluk yaşamak nasip oldu bana. Bu görev bana verildi, ben de layık olmaya çalıştım. Bütün camiaya, bütün bize oy verenlere vermeyenlere tüm Galatasaraylılara sevgi, saygı ve selam iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz, Göztepe’yi de “Göztepe yüreğiyle oynadı. Adına ve şahına yakışır bir futbol sergiledi. Bütün futbolcularını yürekten kutluyorum” sözleriyle tebrik etti. Başkan son olarak UEFA ile yapılan görüşmelere de “UEFA ile 4 yıllık bir anlaşma yapacağız. Herhangi bir ceza yok. Detaylara giremem. UEFA, Türk futbolunu ve Galatasaray’ı destekliyor. Bizim önümüze aşamayacağımız bir engel çıkartmayacaktır” sözleriyle değindi.

İLGİLİ HABER İşte Galatasaray`ın Şampiyonlar Ligi`ndeki muhtemel rakipleri! İşte Galatasaray`ın Şampiyonlar Ligi`ndeki muhtemel rakipleri!

Yayınlanma Tarihi:21:34,