SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim için çarpıcı iddia! ‘Bugün şampiyonluk gelmezse…’

Milliyet Gazetesi yazarı Cemal Ersen bugünkü köşe yazısında Fatih Terim'le ilgili çarpıcı bir iddiayı ortaya attı.
Fatih Terim'li Galatasaray, bu akşam Göztepe karşısında kazanması veya berabere kalması halinde rakiplerinin aldığı sonuçlara bakmaksızın 21. şampiyonluğunu ilan edecek.
Ersen de bu akşamki maçta çıkacak olumsuz bir sonuçta yaşanabilecekleri kaleme aldı.
İşte Ersen'in yazısının Terim bölümü;
'Bugün Terim için özel bir gün... Tam 17 hafta sonra rakip yine Göztepe, hedef yine galibiyet. Rakipleri pusuya yatıp bir “mucize” olur mu diye beklese de, Galatasaray’ın buradan şampiyonluğu vermesi, tarihe geçecek bir dram olur.
'Futbol bu... Geçmişte ne trajediler yaşandı diyorsanız, benim de öngörüm şu; maç bittiğinde ipi göğüsleyen Galatasaray olmazsa, Terim faturayı kendine keser, istifa eder ve doğruca Bodrum’a gider. Öyle ya, imparatora da bu yakışır!'
Öte yandan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in yaptığı son toplantıda şu sözlerle oyuncularına şampiyonluk yemini ettirdi:
“Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Şimdi söz sırası sizde. Gereken ciddiyeti sahaya yansıtacağınızdan eminim. Galatasaray finallerin takımıdır."
"Sonuna kadar şampiyonluğu hak ettiniz. Artık şu işi bitirin. İstanbul’a şampiyon dönüp bizi destekleyen 30 milyon taraftarı sevindirin. Yüreği Galatasaray sevgisiyle çarpan, sizin bu başarınızı bekleyen Sarı-Kırmızılı yürekleri mutlu edin”
Üç puanlı sisteme geçildiğinden bu yana 30 yılda şampiyonluk 11. kez son haftaya kaldı. Bu 11 sezonda sadece 2 kez zirve el değiştiriken, F.Bahçe 2005-06 sezonunda G.Saray’a, 2009-10 sezonunda da Bursaspor’a kupayı kaptırmıştı. G.Saray ise lider girdiği son haftalarda hiç kayıp yaşamadı ve 4’te 4 yaptı.