SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim basın toplantısında kutlama planını açıkladı!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Göztepe'yi 1-0 yenerek şampiyon oldukları maçın ardından açıklamalarda bulundu. Terim şampiyonluk kutlamasının yarın Ali Sami Yen'de yapılacağını açıkladı.

Güncellenme: 22:46, 19/05/2018
Fatih Terim basın toplantısında kutlama planını açıkladı!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Göztepe’yi 1-0 yenerek şampiyon oldukları maçın ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim’in açıklamaları şöyle:

“Galatasaraylılara hayırlı olsun. Kulübümüzün 21, benim 7. şampiyonluğum. Anamızın ak sütü gibi hakedilmiş bir şampiyonluk. İlk olarak futbolcularımı, sonra ekibimi ve fizik departmanımzı, tüm ekibe teşekkür ediyorum. Önceki yönetim ve şimdiki yönetime teşekkür ediyorum. Yarın Ali Sami Yen’de şampiyonluk kutlaması yapacağız.

‘MEKANIN SAHİBİ BİZİZ’

Mekanın sahibi biziz, biz buralıyız. Muhakkak ki Galatasaray'a kırgın olma durumum yok, ben kişilere kırgınım. Florya'nın sihri zaten kendi içindedir, biz bir grup orayı ezbere biliriz”

“Göztepe ile başlamıştık, Göztepe ile bitirdik. Galatasaraylılara hayırlı olsun. Kulübümüzün 21, benim 7. şampiyonluğum. Anamızın ak sütü gibi hak edilmiş bir şampiyonluk. Bunu hak eden başta oyuncularıma sonsuz teşekkür ediyorum. Tüm ekibime sonsuz teşekkür ediyorum. Daha evvel emeği geçen başkan ve yöneticilere, mevcut başkan ve yöneticilere teşekkür ediyorum. Daha önceki teknik direktör ve ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum.”

İLGİLİ HABER Galatasaray`da futbolcular Fatih Terim`in basın toplantısını bastı! Galatasaray`da futbolcular Fatih Terim`in basın toplantısını bastı!

‘ALLAH’A ŞÜKÜR ŞAMPİYONLUĞU KUCAKLADIK’

“Dünyadaki bütün Galatasaray taraftarlarına sonsuz teşekkür ediyorum. Hiçbir yerde bizi yalnız bırakmayan, kendi stadımızda müthiş bir oyuna katkı koyan 12. adama, bizi her zaman destekleyen taraftarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Açıkçası taraflı tarafsız, isteyen istemeyen, doğru yanlış, bir sürü şeyi geride bıraktık. Çok şükür Allah’a, bu şampiyonluğu kucakladık. Çok mutluyum.”

“Bu başarıyı elde eden Galatasaray kulübü, yarın kendine yakışır bir şekilde, Ali Sami Yen’de gönlümüzce kutlayacağız. Bugün için Florya’yı kapattık biraz, fiziki şartlardan dolayı öyle oldu. Yarın kupayla beraber birbirimize sarılacağımız, eğleneceğimiz bir gün olacak. İzmir’de şampiyon olduğumuz için çok sevinçliyim. Benim Galatasaray’a gelişimde rahmetli Metin Oktay’ın büyük emeği vardır. Onun memleketinde şampiyon olmak büyük gurur.”

“Benim 7, kulübün 21. şampiyonluğu. Demek ki doğru bir tweet atmışız. Kaldığımız yer burasıydı. Benim her zaman, takımdan istediğim şudur: Seyircinin gurur duyacağı bir takım ortaya koymak. Muhakkak ki Şampiyonlar Ligi’nde rakiplerimiz bambaşka yerdeler, makas çok açık olabilir ama yakalamak da bizim işimiz.”

“Yarın sabahtan itibaren bizim esas işimiz başlıyor. UEFA’nın 24 Mayıs’ta açıklayacağı durumu başkanla görüşeceğim. Ondan sonra ne yapıyoruz, ne ediyoruz, o işlere bakmamız lazım. Şampiyonlukla beraber, yorgunluklar çok önemli değil. Geçen gün biri sordu ‘Wenger gibi siz de 22 yıl kalsaydınız ne olurdu?’ diye, mantık olarak 15 ya da 17 şampiyonluğumuz olurmuş.”

“Önde ben de görünsem, tüm arkadaşları ben de seçsem, herkesin bir emeği var. Bu takımı bizden evvel kurmak için uğraşanlar da var, çalıştıranlar da var, hizmet edenler de var. Özellikle kimseyi atlamadan herkese teşekkür etmek istedim. Ben gittiğim zaman teşekkür edildi mi? Hayır. Ben buna özen gösteriyorum.”

İLGİLİ HABER Fatih Terim`den şampiyonluk sonrası olay tweet! Knock Knock... Fatih Terim`den şampiyonluk sonrası olay tweet! Knock Knock...

İLGİLİ HABER Bu sezon hiç oynamadan Galatasaray`da şampiyonluk rekoru kırdı Bu sezon hiç oynamadan Galatasaray`da şampiyonluk rekoru kırdı

Yayınlanma Tarihi:22:29,