SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’nın 2018/19 sezonunda giyeceği forma tanıtıldı

FC Barcelona'nın 2018/19 sezonunda giyeceği forma bu cumartesi Montjuic'te yapılan lansman ile tanıtıldı. Yeni Nike forması geleneksel dikey blaugrana çizgilerini korudu. 10 çizgi şehrin 10 ilçesini temsil ediyor.
Yeni tasarım Camp Nou'yu sarmalayan 10 ilçeden ((Ciutat Vella, Eixample, Sants/Montjuic, Les Corts, Sarrià-Sant Gervasi, Gràcia, Horta-Guirnardó, Nou Barris, Sant Andreu ve Sant Martí) ilham alırken 'Top Bizdeyken Daha Fazlasıyız' isimli Nike kampanyasını daha da ileriye götürüyor.
Nike'ın devrim niteliğindeki Vapor teknolojisini içeren formalar nefes alabilirlik, hafiflik ve hareket özgürlüğü sağlıyor.
Barça ilk olarak yeni formayı bu pazar, Andres Iniesta'nın kulüpteki son maçında, Real Sociedad'a karşı Camp Nou'da giyecek.
Böylelikle taraftarlar hem sevdikleri kaptanına veda etmenin yanı sıra 2018/19 sezonu formasını görme fırsatını yakalacak.
Ek olarak V yaka sırttaki numara ve isim yazılan kısma Katalunya bayrağı 'Senyera' ile bağlanıyor.
Kombinasyon, mavi şort ve dizden ayak bileğine kadar eşit şekilde yayılmış dört yatay kırmızı şerit içeren mavi çoraplarla tamamlanıyor.