SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın UEFA ile olan toplantısı sona erdi

Finansal Fair Play kuralına takılan Galatasaray ile ilgili UEFA'nın akşam saatlerinde kararını vermesi bekleniyor. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, "Avrupa kupalarına katılmamız için engel yok" dedi.

Güncellenme: 01:11, 18/05/2018
Galatasaray’ın UEFA ile olan toplantısı sona erdi

Galatasaray’ın UEFA ile olan toplantısı sona erdi. FFP kuralına takılan Galatasaray ile ilgili karar önümüzdeki günlerde açıklanacak. Toplantıdan çıkan Başkan Cengiz, yaptığı açıklamada; “İlk olarak şunu belirteyim ki Avrupa kupalarına katılmamız konusunda hiç bir engel yok. UEFA ile anlaşmamız var, anlaşmamızda detaylar var ama bunlar 1 hafta sonra netleşecek” dedi.

UEFA ile her konuda mutabık kaldıklarını belirten Başkan Cengiz şöyle devam etti:

“Görüşme 2-3 saat sürdü. UEFA yetkilileri ile üst düzey görüşmeler yaptık. Galatasaray’ın Avrupa kupalarına katılması için önünde hiçbir engel yok. Diğer detayları da masaya yatıracağız ve yaklaşık 1 hafta içerisinde sonuçlandıracağız. Detaylar var anlaşmamızda, o detaylar ise anlaşılmaz değil. Her şeyde hemen hemen mutabık kaldık. Hiçbir sorun yok”

“BAZI CEZALAR VAR AMA…”

“Benim Galatasaraylılara müjdeleyeceğim şey Avrupa kupalarına katılmamız gerekiyor. Bazı cezalar var bunları da Galatasaray kaldırabilir cezalar, üstesinden gelebileceği disipline olabileceği cezalar. Hiç önemli değil, bizim için önemli olan Avrupa kupalarına katılmak. 4 yıllık bir anlaşma imzalayacağız. Galatasaray doğru yolda, taraftarlarımız bundan emin olabilir. UEFA bizden mali disiplin, açıklık, şeffaflık ve samimiyet istiyor” dedi.

İLGİLİ HABER Fatih Terim`den flaş 17 Mayıs paylaşımı! Fatih Terim`den flaş 17 Mayıs paylaşımı! .

Yayınlanma Tarihi:16:24,