SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arjantin Rus kadınlardan özür diledi!

Arjantin Futbol Federasyonu; futbolcular, çalışanlar ve taraftarlar için hazırlanan Dünya Kupası kitapçığında "Rus kadınlar nasıl ayartılır" şeklindeki bölüm için özür diledi.

Güncellenme: 10:06, 17/05/2018
Arjantin Rus kadınlardan özür diledi!

Arjantin Futbol Federasyonu, Dünya Kupası kitapçığında Rusya’ya gidecekler için “Rus kadınlar nasıl ayartılır” şeklindeki bölüm için özür diledi.

Rus dili ve kültürünün de anlatıldığı kitapçıkta “İlk olarak onlara değer verin. İmajınıza dikkat edin. Rus kızları, obje olarak görülmek istenmezler ve erkeklerin rahatsız etmesinden nefret ederler. Çok sayıda erkek, güzelliklerinden dolayı Rus kadınlarla birlikte olmak ister. Bunun için aptalca seks soruları sormayın. Ruslar için seks çok özel bir şeydir ve halk içinde sorulmaz. Bir kadın sizi reddettiğinde, üzülmeyin. Rusya’da çok sayıda güzel kadın varve hepsi sizin için değildir. Seçici olun” şeklinde ifadeler yer aldı.

İLGİLİ HABER Arjantin Futbol Federasyonu`ndan Dünya Kupası için skandal kitapçık! Arjantin Futbol Federasyonu`ndan Dünya Kupası için skandal kitapçık!

Tepkiler üzerine Arjantin Futbol Federasyonu (AFA), soruşturma başlattı ve bölümün baskı hatasından kaynaklandığı kaydedildi. Bu görüşlerin AFA ve Başta Başkan Claudio Tapia olmak üzere hiçbir AFA yöneticisinin görüşlerini yansıtmadığı belirtildi. Tapia’da başkent Buenos Aires’teki bir Rusya Evi’ni ziyaret edecek gaf için kişisel olarak özür diledi. İki dünya kupası şampiyonu apoletli Arjantin, Rusya’da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası gruplarında İzlanda, Nijerya ve Hırvatistan’la mücadele edecek. 40 binden fazla sporsever de Rusya’da oynanacak maçlar için bilet aldı.