SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal Karaman: ‘Sahada tekme atan oyuncum yok!’

Spor Toto Süper Lig'de 33. hafta mücadelesinde Kardemir Karabükspor, konuğu Fenerbahçe'ye 7-0 mağlup olurken Teknik Direktör Ünal Karaman basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Karaman, "'Oyuncularım asla kötü niyetli' diyemem. Sahada tekme atan oyuncum yok. 'Atsınlar' demiyorum, direnç gösteren, isyan eden oyuncum yok. Sadece futbola özgü, topun peşinde koşan, futbol oynamaya çalışan bir oyuncu topluluğu. Niyet var ama yetenek, seviye biraz daha aşağıya düşünce ortaya böyle sonuçlar çıkıyor" dedi.

Güncellenme: 00:07, 15/05/2018
Ünal Karaman: ‘Sahada tekme atan oyuncum yok!’

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında Kardemir Karabükspor sahasında Fenerbahçe’ye 7-0 mağlup oldu. Maçın ardından açıklamalarda bulunan Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, “Niyet var ama yetenek, seviye biraz daha aşağıya düşünce ortaya böyle sonuçlar çıkıyor” dedi.

Karaman, futbol oynamaya gayret eden bir oyuncu topluluğu olduklarını, ancak acı çektiğini belirterek, “Gücümüz sınırlı. Bu sınırlı güç içerisinde futbolu çirkinleştirmeden oynamaya gayret gösterdiğiniz anda karşınızda belli bir dirence sahip rakip bulduğunuzda maalesef ki işiniz zorlaşıyor. Devre arası belki senenin yapılanması adına bir planlamaya gidilmiş ama bunun içinde doğrudur yanlıştır tartışılacak birçok konu olabilir. Sonuçta bir kadro yapısı oluşmuş, bu kadro yapısı şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki, iyi niyetli oyunculardan kurulu” dedi. İLGİLİ HABER Aykut Kocaman`dan flaş sözler: `Tesadüf...` Aykut Kocaman`dan flaş sözler: `Tesadüf...`

“Sahada tekme atan oyuncum yok”

Deneyimli çalıştırıcı şöyle devam etti ve “Ama bu bir güç meselesi, yetenek meselesi ve kadro mühendisliği, oyuncunun tercihinde olan bir konu değil. Transfer döneminde kadro mühendisliği yaparken alternatiflerin hepsi değerlendirilebilir ve belli bir direnç ölçüsü içerisinde kadro yapısı oluşturulabilirdi. O dünün meselesi. Bugüne baktığımız anda acısı bize kalıyor, üzülüyoruz. ‘Oyuncularım asla kötü niyetli’ diyemem. Sahada tekme atan oyuncum yok. ‘Atsınlar’ demiyorum, direnç gösteren, isyan eden oyuncum yok. Sadece futbola özgü, topun peşinde koşan, futbol oynamaya çalışan bir oyuncu topluluğu. Niyet var ama yetenek, seviye biraz daha aşağıya düşünce ortaya böyle sonuçlar çıkıyor. Oyuncularım adına da üzülüyorum. Çünkü geleceğe daha güzel hatıralar bıraksın istiyorum. Maalesef ki gücümüz bu kadar, elimizden gelen bu kadar” ifadelerini kullandı. İLGİLİ HABER Kardemir Karabükspor Fenerbahçe: 0-7 (Maç sonucu) Kardemir Karabükspor Fenerbahçe: 0-7 (Maç sonucu)