SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Muharrem İnce’den Passolig sözü!

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Aksaray mitinginde vaatlerini anlattı. İnce, "Bir passolig olayı var. Futbol bile özgür değil bu ülkede. Cumhurbaşkanı olduğumda passoligi kaldıracağız" dedi.

Güncellenme: 18:26, 15/05/2018

Cumhuriyet Halk Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Aksaray'da halka hitap ederken futbolseverleri yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı.

Konuşmasına Gazze'de hayatını kaybeden Filistinliler için saygı duruşu ve dua ile başlayan Muharrem İnce, “Filistin'de bir insanlık dramı yaşanıyor. ABD ve İsrail insanlara zulmediyor. Türkiye bu duruma seyirci kalamaz kalmamalıdır.” dedi.

Kürsüden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen İnce, “Erdoğan, Mavi Marmara'da olduğu gibi ‘Giderken bana mı sordunuz?' demeyeceksen ‘İsrail'e ihtiyacımız var' demeyeceksen sonuna kadar arkandayım. Erdoğan, sen dik dur ben buradayım” diye konuştu.

İnce daha sonra yaptığı açıklamada, ”Bu ülkenin gençlerine tasarımı teknolojiyi öğretmek istiyorum. Patent almalarını istiyorum. Ülkemi ayağa kaldırmasını istiyorum gençlerden. Özgür ortamda tasarım yapılabilir. Sen daha Wikipedia’yı bile kapattın. Cumhurbaşkanını eleştirmek özgür olacak. Bir Passolig olayı var. Futbol bile özgür değil bu ülkede. Cumhurbaşkanı olduğumda Passolig’i kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Yıldırım Demirören`den kriz yaratan fotoğraf ile ilgili açıklama Yıldırım Demirören`den kriz yaratan fotoğraf ile ilgili açıklama

 

Yayınlanma Tarihi:14:31,