SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan İnler: Fatih Terim büyük bir antrenör

Gökhan İnler, Süper Lig'de büyük bir çekişme yaşandığını ve bu sezon çok büyük bir heyecan yaşandığına vurgu yaparak, "Medipol Başakşehir çok muhteşem ve güzel bir iş yaptı. Süper Lig'in çekişmeli hale gelmesinde bizim takımın katkısı büyük" dedi. Gökhan İnler, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in büyük bir antrenör olduğunu söyledi.

Güncellenme: 10:55, 15/05/2018
Gökhan İnler: Fatih Terim büyük bir antrenör

Medipol Başakşehir’in orta saha oyuncusu Gökhan İnler, Süper Lig şampiyonluk yarışı, Türk futbolundaki şiddet olayları, 16 maç ceza alan Arda Turan ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında özel açıklamalarda bulundu. Medipol Başakşehir’in şampiyonluk yarışındaki en büyük rakiplerinden Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim’in büyük bir kariyere ve tecrübeye sahip olduğuna vurgu yapan İnler, “Fatih Terim büyük bir antrenör. Tecrübeli ve çok büyük bir kariyeri var. Ama sonuçta ben kendi takımıma bakıyorum. Medipol Başakşehir son 4 senede oynadığı futbolla Türkiye’nin imajını çok güzel gösterdi” dedi.

İLGİLİ HABER Fatih Altaylı: Fatih Terim`e yalvardılar! İmzalamadı... Fatih Altaylı: Fatih Terim`e yalvardılar! İmzalamadı...

Deneyimli futbolcu Gökhan İnler, Süper Lig’de uzun yıllardır ilk kez çok sayıda takımın şampiyonluk yarışını son haftalara kadar taşıdığına dikkat çekerek, “Süper Lig’de kalite giderek arttı. Bu sene her takım her takımı yenebiliyor. Tabii bizim de küçük kaygılarımız oldu. Bence bizim kulübümüz Medipol Başakşehir çok muhteşem güzel bir iş yaptı” açıklamasını yaptı.

“SEZON SONU DEĞERLENDİRMEMİZİ YAPACAĞIZ”

Ligde her hafta sürpriz sonuçların olduğunu söyleyen İnler, “Genele baktığımızda alt sıradaki takımları da rahat yendik ama her hafta sonuçlar başka olabiliyor. Sezon sonunda neyi iyi yaptık, nerelerde artılarımız oldu, nerede düşüşlerimiz oldu, onu konuşarak yeni sezona iyi başlayacağız” ifadelerini kullandı.

“LİGDE HER AN BİR ŞEY OLABİLİR”

Ligde yaşanan çekişmenin ve sıralamadaki takımların birbirine yakın olmasını da değerlendiren Gökhan İnler, “Her takım iyi. Her takım maçlarını yeniyor. Bir maçı kazanamadığınız zaman öteki takım sizi geçiyor. Bu sezona baktığımızda şampiyonluk yarışında 4 takım var ve birbirlerine çok yakın. Her an bir şey olabilir. Sezon bitene kadar herkes bir şey yapabilir” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Mehmet Demirkol: Lig rekoru kırılabilirdi Mehmet Demirkol: Lig rekoru kırılabilirdi

“TÜRKİYE’Yİ DÜNYAYA GÜZEL GÖSTERMELİYİZ”

Gökhan İnler, futbolda yaşanan şiddet olayları ve geçen sezon şampiyonluk yaşadığı eski teknik direktörü Şenol Güneş için de şunları söyledi: “Futbolda sevmediğimiz şeyler. Şenol hocanın da bu ülkeye çok emeği var. Türk futbolunda böyle şeyler olmamalı. Türkiye diğer kısmını yapmalı, herkes birlikte olmalı ve Türkiye’yi dünyaya güzel göstermeli. Bu sezon da Avrupa’da Beşiktaş ve Medipol Başakşehir her sene daha çok Türk takımı Avrupa’da oynasın ve pozitif imajla dünyaya Avrupa’ya bunu göstersin. Bizim için o önemli. Gerisine bakmıyorum onlar olmamalı. Ama oldu bir şey değiştiremezsin, fazla bir şeyde söyleyemem her takım ve taraftarları pozitif olsun. Taraftarlar takımlarını desteklesin.”

“TAKIMLARIN ÜZERİNDE BASKI VAR”

Süper Lig’de son dönemde bir çok oyuncunun kırmızı kart görmesi ve cezalı duruma düşmesi ile ilgili olarak İnler, “Her takımın üzerinde bir baskı vardır. 4 takım şampiyonluğa oynuyor. Sadece bizim değil diğer takımlarında bir hedefi var. Son zamanlarda herkes kırmızı kart görmeye başladı herkes bir yere gelmek istiyor. Arda ve Mossoro’nun yokluğu bizi üzdü. Biz bir takımız kim oynarsa görevi yapması gerekiyor. Takım ruhu çok önemli. Kim oynarsa oynasın elinden geleni yapıyor” diye konuştu.

“BUNLAR OLAĞAN ŞEYLER”

Gökhan İnler, Demir Grup Sivasspor maçında hakeme yönelik hareketi sonrası kırmızı kart gören ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 16 maç men cezası alan Arda Turan için de ,”Maçtan sonra moraller bozuktu, fazla konuşmadık. Önemli bir puan kaybettik. Onun için konuyu açmadık. Herkes profesyonel. Bunlar olağan şeyler. Onun için herkes sakince evine dönerek sonrasında idmanlara iyi bir şekilde başlayarak maçlara hazırlanmalı” dedi.

İLGİLİ HABER Süper Lig'de şampiyonluk ihtimalleri! Hangi takım nasıl şampiyon olur? Süper Lig'de şampiyonluk ihtimalleri! Hangi takım nasıl şampiyon olur?