SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Cengiz açıkladı! UEFA kararı perşembe günü…

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ''UEFA, bizimle ilgili kararını Perşembe günü açıklayacak'' dedi.

Güncellenme: 13:46, 15/05/2018

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada ligin son haftasında oynanacak Göztepe-Galatasaray maçıyla ilgili ve UEFA ile yapılan görüşmenin detayları ile ilgili konuştu. Cengiz, ”UEFA bazı kriterler getirecektir elbette. Mali durumumuz ortada. UEFA’nın bizden istediği üç şeyi yerine getirdik” ifadelerini kullandı.

Gündemdeki konu başlıklarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cengiz, “Göztepe gibi değerli bir takımın on bin kişilik stada mahkum olarak oynaması çok üzücü… Biz sonuçta misafiriz. Misafir umduğunu değil, bulduğunu yer ama İzmir gibi tarihi bir şehre yatırımların geciktiğini düşünüyoruz. Bizim zaten stat talebimiz olmadı, olmazdı da. Göztepe’den beklerdik böyle bir hamleyi. Daha çok taraftarımızın maça girmesi için onlardan teklif beklerdik.” dedi.

İLGİLİ HABER Fatih Altaylı: Fatih Terim`e yalvardılar! İmzalamadı... Fatih Altaylı: Fatih Terim`e yalvardılar! İmzalamadı...

“TARAFTARA EKRAN KURULMASI TALEBİ”

“Cumartesi günü stadımızda taraftarımız için dev bir şölen hazırlıyoruz. Göreve geldiğimizden beri taraftarımızın taleplerini karşılamaya çalışıyoruz.”

“DURUM İYİYE GİDİNCE HERKES SAHİPLENİR”

“Burada un var, şeker var. Herlva yapabilir misin? Yaparsın belki ama çamur gibi olur. Durum iyiye gidince, başarıyı herkes sahiplenir. Başarısızlık yalnızdır. Ben Tudor’a saygı duyuyorum. Bizi mahkemeye vermiş olsa bile çorbayı yapan, pişiren masaya geitren teknik heyettir. Arkadaşlarım bana kızıyor ama bu başarı teknik heyetindir. Bu bize nasip olmuştur.”

“UEFA’YA RANDEVUMUZ VAR”

“Perşembe günü UEFA’yla randevumuz var. Önce Ankara’da sayın bakanımızla görüşeceğim. Sonra Cenevre’ye gideceğim. Şu an seçim falan düşünemiyorum. En az çalıştığım konu da seçim. Ben Galatasaray’ın maddi durumu ve şampiyonluk yürüyüşünü düşünüyorum ve bu konuda çalışıyorum. UEFA’nın bizden istediği açıklık, samimiyet ve doğru söyleme davranışlarını yerine gietirdik. Sürekli olarak medyada ‘Galatasaray ceza alacak’ şeklinde haberler çıkıyor. Şunu da söyleyelim, tencere dibin kara, seninki benden kara! Bütün kulüplerin durumu kötü. Galatasaray bu durumu toparlayacağının garantilerini rakamlarla UEFA’ya verdi.”

“TARAFTAR BENİ İSTEMEZSE BU KOLTUKTA OTURMAM”

“Ben artık eski yönetimlerden bashetmekten sıkıldım. Son mali kurulda her şey anlatıldı zaten. Hep bir önceki yönetime, yönetimlere gidiyoruz. Sorunlar birikti, birikti. Tüm borçları temizlemeye çalıştım ve bir borç disiplini oluşturmaya çalıştım. Taraftar da beni istemezse hiçbir şekilde bu koltukta oturmam.”

Yayınlanma Tarihi:12:42,