SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünlü takım ismine ‘Trump’ ekliyor

İsrail'de altı kez şampiyonluk yaşamış olan, Kudüs'ün en güçlü kulübü Beitar Jerusalem takımı, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul eden ABD Başkanı Donald Trump'ın soy ismini adına eklemeye karar verdi.

Güncellenme: 15:28, 14/05/2018
Ünlü takım ismine ‘Trump’ ekliyor

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak gördüğünü söylemesinin ve ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma kararı almasının sonucunda harekete geçen Beitar Jerusalem yönetimi, takımın adına ‘Trump’ eklemeye karar verdi. Kudüs’ün en güçlü futbol takımı olarak bilinen, kadrosunda Etey Shechter ve Benayoun gibi yıldızları barındıran Beitar Jerusalem, kararı resmi sosyal medya hesabından duyurdu.

İLGİLİ HABER Lindsey Vonn`a Donald Trump linci Lindsey Vonn`a Donald Trump linci

Kulübün resmi Facebook hesabından duyurulan karar, resmi Twitter hesabından da paylaşıldı. Beitar Jerusalem Başkanı Eli Tabib ve İcra Müdürü Eli Ohana’nın aldığı belirtilen kararda şu ifadelere yer verildi:

“Tam 70 yıldır Kudüs uluslararası bir tanınırlık için bekliyor. Donald Trump, büyük bir cesaretle, Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etti. Büyük bir cesaret örneği ve İsrail halkına olan sevgisini gösteren Donald Trump’ın bu hareketini ilerleyen zamanlarda birçok ülkenin de izleyeceğini düşünüyoruz. Böylece Kudüs, dünyada meşru bir statü kazanacak. Biz de kulübün ismine, verdiği karar ile tarih yazan ABD Başkanı’nın ismini eklemeye karar verdik. Bundan sonra Beitar Trump Jerusalem olarak anılacağız.”

Yayınlanma Tarihi:12:50,