SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadın muhabire canlı yayında çirkin taciz!

Meksika'da taraftarların arasında anons çekmeye çalışan kadın muhabir Maria Fernanda Mora, canlı yayında çirkin bir tacize maruz kaldı. Taraftarların tacizine dayanamayan Maria Fernanda Mora, kendisini mikrofonu ile savundu.

SKOR DIŞ HABER Meksika’nın Guadalajara Stadyumu’nun önünde yayın yapmaya çalışan kadın muhabir Maria Fernanda Mora, çirkin bir taciz olayının ortasında kaldı. Stadyum önünde anons çekmeye çalışan FOX Sports muhabiri Maria Fernanda Mora’nın arkasında Chivas Guadalajara taraftarları toplanmaya başladı. Maria Fernanda Mora’ya gittikçe yaklaşan taraftarlar, bir süre sonra tacize başladılar.

12 Mayıs 2018 Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim`den taciz tepkisi: Bir çocuğun hayatını mahvedemezsiniz Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Evkur Yeni Malatyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. Eskrim Milli Takımı'nda yaşandığı iddia edilen taciz olayıyla ilgili olarak görüşü sorulan Fatih Terim, bir çocuğun hayatını mahvetmeye kimsenin hakkı olmadığını söyledi. İlgili Haberi Oku

Olayın önce kalabalığın birbirini itmesi sonucu yaşandığını düşünen Maria Fernanda Mora, tacizlerin artması sonucu rahatsız olmaya başladı. En sonunda bir taraftarın kendisini elle taciz etmesine dayanamayan Maria Fernanda Mora, durumun sandığı gibi olmadığını anladı. Oldukça sinirlenen Maria Fernanda Mora, kendisine elle tacizde bulunan taraftara dönerek mikrofonu ile saldırdı. Maria Fernanda Mora’yı elle taciz eden taraftar ise sanki olanlardan haberi yokmuş gibi davranarak canlı yayında gerçekleşen olayda rezil olmaktan kurtulmaya çalıştı.

26 Nisan 2018 Chelsea`de taciz ve tecavüz skandalı! Darcy Wells ilk kez konuştu: Henüz 12 yaşındayken... Chelsea'de 12 yaşında futbol kariyerinin başındayken hocasının tacizine uğrayan Darcy Wells, yaşadıklarını ilk kez anlattı. Darcy Wells, Shane Hughes'ün kendisine yaşattıklarını anlatmasına neden olarak, genç kızlara cesaret vermek istediğini söyledi. İlgili Haberi Oku

‘Benim yaşadığım olayın tek farkı…’

Kameraların önünde ve canlı yayında gerçekleşen olay sonrası konu ile ilgili açıklama yapan Maria Fernanda Mora “Benim başıma gelenler, her gün binlerce kadının başına geliyor. Benim yaşadığım olayın tek farkı canlı yayında gerçekleşmesi ve milyonlarca insanın olayı seyretmesi… Ben de bu çirkin saldırıya sessiz kalmamaya ve kendimi savunmaya karar verdim. Kadına taciz olayı dünyada artık gerçekten bir virüse dönüştü” dedi.

02 Mayıs 2018 Dünyaca ünlü hakeme polis koruması! İtalya'nın önemli hakemlerinden Daniele Orsato, son yönettiği Inter-Juventus maçının ardından polis koruması altında... Daniele Orsato, Napoli ve Inter taraftarlarından tehdit mesajları aldığını iddia etti. İlgili Haberi Oku

O anda yaşadıklarını da anlatan Maria Fernanda Mora, şu ifadeleri kullandı:

“Gerçekten önce olayın birbirini iten taraftarlar nedeniyle yaşandığını sandım. İşimi yapmaya devam ettim. Ancak arkamdaki taraftarın tacizleri bir türlü son bulmadı. En sonunda elleri ile kalçamı avuçlayınca olayın yanlışlıktan çok bir taciz olayı olduğunu fark ettim. Bu nedenle de artık işimi yapmaktan çok kendimi savunmaya odaklandım. Taraftara dönerek mikrofonum ile kendisine vurdum. Herkesin canlı yayında izlediği bu olay sonrası bana destek mesajları geleceğini düşünmüştüm. Ancak ne yazık ki ahlaksız mesajlar almaya başladım. Gerçekten anlam veremiyorum.”