SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in rotası başkanlık

Galatasaray'da 11 yıl forma giydikten sonra 4 ayrı dönemde teknik adamlık yapan Fatih Terim, yeni rotasını başkanlık olarak çizdi. Fatih Terim'in "Ben gün gelir de başka bir pozisyona geçersem teknik direktör istikrarını sağlayacağım" şeklindeki sözleri gelecekte başkanlık için aday olacağını gösterdi.

Güncellenme: 08:22, 14/05/2018
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in rotası başkanlık

Galatasaray'daki 7. şampiyonluğuna bir maç uzaklıktaki Fatih Terim, Evkur Yeni Malatyaspor galibiyeti sonrası Arsene Wenger örneği verdi. UEFA Kupası finalinde mağlup ettiği Wenger'in, Arsenal'da 22 yıl çalıştığını hatırlatan ‘İmparator', “Muhakkak ki benim de hatam vardır ama ‘Beni gönderdiler' dediğimde kimse buna inanmıyordu. Ben gün gelir de başka bir pozisyona geçersem, teknik direktör istikrarını sağlamak adına hareket edeceğim” diyerek istikrarın önemini vurguladı. Fatih Terim bu sözleri ile aynı zamanda gelecek yıllarda Galatasaray başkanlığını istediğini gösterdi.

İLGİLİ HABER Abdurrahim Albayrak`tan başkan adaylığı açıklaması! Abdurrahim Albayrak`tan başkan adaylığı açıklaması!

Öte yandan Fatih Terim'in, Evkur Yeni Malatyaspor maçında tribünlerle yaşadığı tartışmanın nedeni belli oldu. Fatih Terim'in, futbolculara küfreden bir taraftara tepki gösterdiği ortaya çıktı. Tecrübeli teknik adam, yöneticilere ise “Bu çocuklar canla başla oynuyor. Takım şampiyonluğa gidiyor ama bir hatalı pas verdi diye, Galatasaraylı olan, oyuncusuna küfürler etmez” bilgisini verdi.