SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğraf çektiren İlkay Gündoğan ve Mesut Özil’e tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğraf çektiren İlkay Gündoğan ve Mesut Özil’e tepki

Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Grindel, Türk asıllı Alman futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim kampanyası için istismar edildiğini dile getirdi.

İngiltere Prmier Lig’de forma giyen Türk asıllı Alman milli futbolcular Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İngiltere’de bir araya gelmelerini Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Reinhard Grindel, ‘seçim kampanyası için istismar’ olarak değerlendirirken ‘Bu durum hoş değil’ ifadelerini kullandı.

Grindel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İngiltere’ye yaptığı ziyaret sırasında, bir otelde İngiltere Premier Lig’de oynayan Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Cenk Tosun’u kabul etmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Grindel’in Twitter hesabının yanı sıra DFB’nin internet sitesinde de yer alan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“DFB, göçmen kökenli oyuncuların özel durumlarına elbette saygı duyuyor. Ancak hem futbol hem de DFB’nin değerleri, Bay Erdoğan tarafından yeterince önemsenmiyor. Bu yüzden milli futbolcularımızın kendisinin seçim kampanyası için istismar edilmeleri hoş değil. İki oyuncumuz, bu eylemleriyle DFB’nin uyum çalışmalarına yardım etmedi.”

 

Alman medyası da Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kendi formalarını hediye ettiklerine işaret ederek, İlkay’ın Erdoğan’a takdim ettiği formasına “Sayın Cumhurbaşkanıma saygılarımla” yazdığına dikkati çekti.

Everton’da forma giyen Cenk Tosun da Recep Tayyip Erdoğan ile poz verenler arasındaydı.

14 Mayıs 2018 Maça 1 saat kala futbolcuları kadro dışı bırakıp, hocayı görevden aldı Zonguldak'ta, Çaydamarspor Kulüp Başkanı Osman Aydın, 2'nci Amatör Lig'den 1'inci Amatör Lige yükselmek için Yeşiltepespor'a karşı 3-2 kazandıkları Play-Off mücadelesinin rövanş maçına 1 saat kala takımının 15 futbolcusunu kadro dışarı bırakıp teknik direktörün görevine son verdi. 15 futbolcunun maçı tribünden takip ettiği karşılaşmada genç oyuncularla sahaya çıkan Çaydamarspor, 6-0 yenildi. İlgili Haberi Oku