SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta seriyi Mustafa Pektemek bozdu

Üst üste 33 golünü yabancı futbolcularından bulan Beşiktaş’ta büyüyü Mustafa Pektemek bitirdi, Mustafa Pektemek, Osmanlıspor maçında attığı golle, Beşiktaş'ta 2018 yılında tabela yapan ilk Türk futbolcu oldu.

Güncellenme: 08:37, 14/05/2018
Beşiktaş’ta seriyi Mustafa Pektemek bozdu

Tarihler 17 Aralık 2017'yi gösterdiğinde Beşiktaş, Osmanlıspor'u 5-1 yeniyor ve 87. dakikada son golü Cenk Tosun atıyordu. Bu, sezonun ikinci yarısındaki bir diğer Osmanlı maçına kadar siyah-beyazlı takımda bir yerli oyuncunun attığı son goldü. Cenk Tosun, Everton'a transfer olduktan sonra Beşiktaşlı futbolcuların kaydettiği üst üste 33 golün tamamı yabancı futbolculardan gelmişti. Mustafa Pektemek, topu göğsüyle ağlara gönderip bu büyüyü bozdu. Mustafa Pektemek, Beşiktaş'ta tam 1106 gün sonra fileleri havalandırdı.

İLGİLİ HABER Beşiktaş`a yazık oldu Beşiktaş`a yazık oldu

Öte yandan Beşiktaş’a devre arası transfer olan Vagner Love, gol özlemini dindirdi. 10 Şubat'taki Kardemir Karabükspor sınavında duble yapan ve daha sonra sessizliğe bürünen Brezilyalı, Beşiktaş'taki üçüncü golünü Osmanlıspor'a kafayla kaydetti. Vagner Love golünü ailesine armağan etti.