SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman TFF Başkanı Yıldırım Demirören’e ‘kırmızı kart’ çıkarmadı

Beşiktaş'ta 2017 Olağan İdari ve Mali Genel Kurul toplantısında Yıldırım Demirören'in kulüp üyeliğinden ihracı için 500 imzayla hazırlanan önerge yönetim kuruluna aktarıldı. Toplantıya katılan üyeler “İhraç etsene, ihraç etsene, Demirören’i ihraç etsene” şeklinde tezahürat yaparak ellerindeki kırmızı kartları gösterdi. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise Yıldırım Demirören'in Beşiktaş'tan ihraç edilmesi fikrine karşı çıktı.

Güncellenme: 09:02, 14/05/2018
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman TFF Başkanı Yıldırım Demirören’e ‘kırmızı kart’ çıkarmadı

Beşiktaş’ın 2017 yılı olağan idari ve mali genel kurul toplantısına eski başkanlardan Yıldırım Demirören'in ihracı konusu damga vurdu. Olaylı Fenerbahçe derbisinin devamına karar veren, Demirören'in de aralarında bulunduğu Beşiktaşlı 6 TFF yönetim kurulu üyesinin ihracı için sabah saatlerinden itibaren kulis yapıldı. Bir grup, genel kurula gelen üyelere ‘Demirören'e gösterilmek' üzere kırmızı kartlar dağıtıldı. Yıldırım Demirören, Cengiz Zülfikaroğlu, Mete Düren, Hüsnü Güreli, Alaattin Aykaç ve Erhan Kamışlı'nın ihracıyla ilgili önerge, 500 üyenin imzasıyla divan başkanlığına verildi. Üyeler, “Demirören'i ihraç etsene” diye tezahürat yaptı, kırmızı kart gösterdi.

İLGİLİ HABER Beşiktaş`ta seriyi Mustafa Pektemek bozdu Beşiktaş`ta seriyi Mustafa Pektemek bozdu

‘Bize güçleri yetmez'

Bu konu ile ilgili konuşan Başkan Fikret Orman, “Beşiktaş konusunda Yıldırım Demirören ile hiç anlaşamadım. Demirören gökten gelmedi. Bana karşı, ona oy verenler var içinizde. Seçilmiş başkanı, yönetimi ihraç eden kulüp olmak istemiyorum. Bu, oylanacak bir şey değil. Bize ulaşılan dilekçe var, yönetim kurulunda tartışacağız. Siyasi bir sorumluluksa da onu üstümüze alırız” dedi. Orman, “Sermayesi bitmiş kulübe stat yaptık kötü mü ettik. ‘Beşiktaş'ı sattırmayız' diyorlar. Allah Allah. Kim satıyor? Ya siyah olduk ya beyaz. Beşiktaş duruşunu gösterdik. Beşiktaş gücü yetenin değil Hakkı Yeten'in kulübüdür. Bize kimsenin gücü yetmez” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Beşiktaş`a yazık oldu Beşiktaş`a yazık oldu

‘Hocamız için maça çıkmadık’

Kupadaki Fenerbahçe maçına çıkmama yönünde gerçekleştirilen istişare toplantısının Galatasaray karşılaşmasından önce yapılması yönündeki eleştirilere yanıt veren Fikret Orman şunları kaydetti:

“Hocamız dünyanın en iyi insanıdır, namuslu bir adamdır. Bir konuya takıldı mı, gidiyor. O takılmasın diye yaptığımız şeydir. Hem kurumumuza zarar verecekti hem de biz maça daha konsantre olacaktık.”