SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erol Bulut bireysel hatalardan şikayetçi

Galatasaray'a 2-0 kaybedilen maçın ardından açıklamalarda bulunan Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, bireysel hatalardan şikayetçi oldu.

Güncellenme: 21:48, 12/05/2018
Erol Bulut bireysel hatalardan şikayetçi

Spor Toto Süper Lig’in 33’üncü haftasında Galatasaray kendi sahasında Evkur Yeni Malatyaspor’u 2-0 yendi. Karşılaşmanın ardından Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut açıklamalarda bulundu. Karşılaşmaya daha iyi başlamak istediklerini söyleyen Bulut, “Maalesef iyi bir başlangıç olmadı. Erken gol yedik. Sadece bugün değil bütün sezon boyunca bireysel hatalardan çok çektik. Bugün de iki hatadan iki gol yedik. Galatasaray’ı tebrik ederim. İkinci yarı değişiklik yapınca hücumda etkili olmak istedik, Galatasaray ilk yarıdaki gibi gelemedi. Sadık sakatlandıktan sonra maalesef 10 kişi kaldık. 10 kişiyle zorlandık, takımlar arasındaki kalite belli” dedi.

İLGİLİ HABER Galatasaray`ın bileği iç sahada bükülmüyor Galatasaray`ın bileği iç sahada bükülmüyor

Karşılaşmadaki sistemlerini değerlendiren Bulut, “Sistemle ilgili ben geldikten sonra oynadığımız sistem 4-2-3-1 veya 4-3-3. Maça 4-3-3 başlarsınız, bir futbolcu öne kaydığında değişebilir. Birkaç maç 3-5-2 oynadık, onda da etkili olduğumuzu düşünüyorum. Fenerbahçe maçı gibi. Büyük bir takıma karşı bunları yapmak güzel. Trabzon’a karşı da 3-5-2 başladık. Trabzon çok geniş alanda oynayan bir takım. Rıza hocanın takımları böyle. Orada da 4-1 mağlup olduk, iyi günümüzde değildik” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Bafetimbi Gomis, Alex`in rekoruna ortak oldu! Bafetimbi Gomis, Alex`in rekoruna ortak oldu!

“KALMAM BAŞKAN VE YÖNETİME BAĞLI”

Erol Bulut son olarak Malatya’da devam edip etmeyeceği ile ilgili olarak, “Yönetimle oturup konuşacağız, bazı detayları konuşmamız gerek ileriye dönük. Yeni Malatyaspor’u bir yerelere getireceksek, bazı değişimler gerekiyor. Olduğumuz yerde sayarsak başka takımlar seni geçer. Tesis olsun, transfer olsun, değişiklik gerekiyor. Burada mutluyum, kalmam sadece başkan ve yönetime bağlı” diyerek sözlerini noktaladı.