SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eda Tuğsuz, IAAF Diamond League’in Doha ayağında üçüncü oldu

IAAF Diamond League'de sezonun ikinci ayağı olan Şanghay'da kadınlar cirit atmada ülkemizi temsil eden 21 yaşındaki milli atlet Eda Tuğsuz 63.20 metrelik derecesiyle üçüncülük elde etti. Erkekler 100 metrede piste çıkan Ramil Guliyev ise 10.20 ile 6. sırada yer aldı.

Güncellenme: 22:53, 12/05/2018
Eda Tuğsuz, IAAF Diamond League’in Doha ayağında üçüncü oldu

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından düzenlenen IAAF Diamond League’in Şanghay’da düzenlenen ikinci etabında kadınlar cirit atmada mücadele eden 21 yaşındaki milli atlet Eda Tuğsuz ilk kez katıldığı Elmas Lig’de kürsüye çıkarak hanesine 6 puan yazdırdı ve bu yılki başarılı grafiğini sürdürdü.

Tuğsuz, 57.77 ile açtığı yarışmadaki ikinci hakkında yaptığı 63.20’lik atışıyla üçüncü sırayı elde etti. Sonuna doğru sağanak yağışın başladığı müsabakanın kalan bölümünde derecesini geliştiremeyen Eda, müsabakayı 66.85’lik derecesiyle yarışma rekoru kıran Çinli Huihui Lyu ve 64.49 yapan Polonyalı Marcelina Witek’in arkasında üçüncü olarak tamamladı. Ramil, yağmur altında 6. oldu!

Akşamın son yarışı olarak koşulan erkekler 100 metrede ise Ramil Guliyev altıncılığı aldı. Yağmur altındaki yarışı 10.20 ile tamamlayan Ramil, Elmas Lig sıralamasında 100 metrede 3 puan kazandı. Şanghay’da 100 metre yarışını 10.05’lik derecesiyle İngiliz Reece Prescod kazanırken, dünya şampiyonu Justin Gatlin, Ramil ile aynı dereceyi yapıp yedinci olabildi. Ramil Guliyev sezonun ilk ayağı olan Doha’da ise erkekler 200 metrede üçüncü sırayı elde etmişti. İLGİLİ HABER İrem Yaman`dan bir altın madalya daha! `Altın avcısı` iş başında İrem Yaman`dan bir altın madalya daha! `Altın avcısı` iş başında