SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Yılın Koçu’ ödülünü alan Dwane Casey, 3 gün sonra kovuldu
NBA

‘Yılın Koçu’ ödülünü alan Dwane Casey, 3 gün sonra kovuldu

Bu yıl tarihinin en iyi normal sezonunu geçiren Toronto Raptors, playoff'taki Lebron darbesinin ardından yılın en başarılı koçuyla yollarını ayırdı

SKOR DIŞ HABERLER / NBA’de ‘Yılın Koçu’ seçilen Dwane Casey, ödülünü almasından üç gün sonra takımı Toronto Raptors tarafından kovuldu. Raptors, tarihinin en başarılı yılını geçirerek Doğu Konferansı’nı normal sezonda 59 galibiyetle zirvede tamamlamıştı.

Koç Casey 82 maçlık ligdeki performansıyla kazandığı ödülü 4 maçlık çöküş ile kaybetmiş oldu. LeBron James’in olağanüstü performanslar (Ortalama 34 sayı, 8,3 ribaund ve 11,3 asist) ortaya koyduğu Cleveland Cavaliers serisinde Toronto Raptors 4-0 ile süpürülmekten kurtulamamıştı.

Yedi yıldır Toronto Raptors’da görevini sürdüren Casey, normal sezonda yüzde 57,6’lık kazanma oranı yakalamış ancak playofflar’da bu oran yüzde 41 olarak gerçekleşmişti.

09 Mayıs 2018 NBA`de Batı Konferansı`nda finalin adı belli oldu! NBA'de Batı Konferansı'nda final eşleşmesi yarı final serilerinin 5. maçlarıyla belli oldu. Houston Rockets konuğu Utah Jazz'i 112-102, Golden State Warriors ise konuğu New Orleans Pelicans'ı 113-104 geçerek serilerinde durumu 4-1'e getirdi ve finalde eşleşti. Warriors üst üste 4. kez konferans finaline kalmış oldu. İlgili Haberi Oku